Z kraju

ZUS odwołuje badania u lekarzy orzeczników i komisje lekarskie

Z kraju

[object Object]
Jurek o kontakcie z urzędami skarbowymitvn24
wideo 2/3

Od 16 do 27 marca 2020 roku badania przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie będą odwołane - poinformował w komunikacie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Jak czytamy na stronie Zakładu, pracownicy ZUS mają poinformować o tym osoby umówione na badania. "Nowe terminy badań będą ustalane w późniejszym czasie – jeśli będzie to konieczne" - napisano.

Praca ZUS w dniach 16-27 marca

"W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego - w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów - informujemy, że w okresie od 16 do 27 marca 2020 r. nadal funkcjonuje w ZUS w sposób niezakłócony obsługa klientów w Centrum Obsługi Telefonicznej" - podał Zakład na swojej stronie. Ogólnopolska linia telefoniczna ZUS jest pod numerem 22 560 16 00 i działa w dni robocze w godz. 7-18.

ZUS zachęca również do zakładania profili na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług on-line. "Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu - przez internet - za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej. Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń" - wyjaśnia Zakład. W komunikacie czytamy również, że "we wszystkich placówkach ZUS" przygotowano "wyodrębnione strefy", w których można "samodzielnie złożyć wnioski, bez kontaktu osobistego z pracownikami Zakładu". "Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i obsługę spraw w sposób niezakłócony" - podkreślono. W piątkowym komunikacie ZUS informował, że 16 i 23 marca 2020 r. placówki ZUS będą pracowały krócej - obsługa klientów w tych dniach będzie się odbywać w godz. 8.00 - 15.00. "W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, prosimy o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach ZUS. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i elektronicznego" - apeluje Zakład.

Autor: kris / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk / CC-BY-SA 3.0

Raporty:
Pozostałe wiadomości