TVN24 Biznes | Z kraju

Premier: musimy z ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Mateusz Morawiecki o zmianach w ograniczeniachTVN24
wideo 2/7
TVN24Mateusz Morawiecki o zmianach w ograniczeniach

- Patrzymy z ogromnym niepokojem na kwestie zgonów, dlatego zdając sobie sprawę z tego, że sytuacja jest trudna w wielu branżach, musimy jednak z ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że szczegóły dotyczące ograniczeń zostaną przedstawione w piątek.

- Owszem, jutro przekażemy pespektywę na kolejne dwa tygodnie i pewne szczegóły zostaną jutro przedstawione, ale cały czas w związku z liczbą zgonów, sytuacją wokół Polski, szalejącą epidemią również wokół Polski, musimy wytrzymać do czasu, kiedy szczepionka zacznie działać na odporność zbiorową - wyjaśnił szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Kiedy otwarcie restauracji i hoteli?

Wcześniej o ewentualnych zmianach dotyczących ograniczeń mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był on pytany w radiowej Jedynce o pojawiające się mediach informacje o otwarciu hoteli i pensjonatów od 15 lutego. Jak wskazał, "są to przecieki, a nie oficjalne informacje".

- Wszystkie decyzje w sprawie obostrzeń, tudzież ich luzowania, są podejmowane po konsultacjach z radą medyczną przy prezesie Rady Ministrów Mateuszu Morawieckim po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W związku z tym naprawdę jeszcze proszę o kilkadziesiąt godzin cierpliwości i wtedy precyzyjny komunikat przedstawi premier Mateusz Morawiecki w tej sprawie - wyjaśniał Dworczyk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Szef kancelarii premiera zapewniał, że sytuacja związana z epidemią COVID-19 w Polsce jest coraz lepsza, liczba zachorowań maleje, jednak pandemia wciąż utrzymuje się w całej Europie. - Mamy ten wymiar społeczny i gospodarczy, które są szalenie istotne. Natomiast tutaj wszystkie racje trzeba wyważyć i dopiero później podjąć decyzję - podkreślił.

Pytany, kiedy można spodziewać się konferencji i ewentualnych informacji o dalszym luzowaniu obostrzeń, Dworczyk odparł, że "jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek".

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: