Urzędnicy mają przejść na pracę zdalną. Premier apeluje do sektora prywatnego

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Zaleca się pracę zdalną jeśli to możliwe oraz spędzenie świąt wyłącznie z najbliższą rodzinąTVN24
wideo 2/7
TVN24Zaleca się pracę zdalną jeśli to możliwe oraz spędzenie świąt wyłącznie z najbliższą rodziną

Administracja publiczna wszędzie tam, gdzie to możliwe, przez najbliższe dwa tygodnie ma pracować zdalnie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Szef rządu pytany, czy w związku z apelem o pracę zdalną, również urzędy czy np. sądy będą pracowały zdalne, odparł, że zostanie wysłana dyspozycja w tym zakresie.

Praca zdalna "wszędzie, gdzie to możliwe"

- Cała administracja publiczna - wszędzie tam, gdzie to będzie możliwe, aby wykonywać pracę zdalną, zostanie na najbliższe dwa tygodnie puszczona na pracę zdalną - poinformował premier.

- Będzie prośba i będzie dyspozycja do wszystkich szefów jednostek, nie tylko ministerstw, ale także różnego rodzaju agencji, agend rządowych, inspekcji, żeby wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wykonywać pracę zdalną - dodał.

Premier zaapelował też do przedsiębiorców prywatnych, aby tam, gdzie jest to możliwe, kierowali pracowników na najbliższe dwa tygodnie na pracę zdalną.

Nowe obostrzenia

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim zapowiedzieli wprowadzenie nowych obostrzeń.

Zakładają one, że w niektóre sklepy budowlane i meblarskie zostaną zamknięte, w innych funkcjonować będą nowe limity osób .

Zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce. Do 9 kwietnia działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona tylko dla sportu zawodowego

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock