TVN24 Biznes | Z kraju

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju na kwarantannie

TVN24 Biznes | Z kraju

Aktualizacja:
Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP
Paweł Borys: nie ma takiej możliwości, żeby zaokrąglenia były powodem odmowy wniosku (mat. archiwalny)
Paweł Borys: nie ma takiej możliwości, żeby zaokrąglenia były powodem odmowy wniosku (mat. archiwalny)TVN24
wideo 2/5
TVN24Paweł Borys: nie ma takiej możliwości, żeby zaokrąglenia były powodem odmowy wniosku (mat. archiwalny)

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys jest na kwarantannie. Wcześniej miał kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. "Potwierdzam, że wraz z rodziną jestem na kwarantannie. Czujemy się dobrze" - napisał prezes PFR na Twitterze.

- Witam z kwarantanny - powiedział Paweł Borys w trakcie panelu Europejskiego Kongresu Finansowego.

Informację o kwarantannie Borysa potwierdził PAP Biznes rzecznik PFR Michał Witkowski. Biuro prasowe Polskiego Funduszu Rozwoju wyjaśniło, że prezes Polskiego Funduszu Rozwoju wcześniej miał kontakt z osobą, u której stwierdzono koronawirusa.

Do tej informacji we wtorek wieczorem odniósł się również sam Paweł Borys. "Odnośnie informacji medialnych potwierdzam, że wraz z rodziną jestem na kwarantannie. Czujemy się dobrze. Dziękuje ze otrzymane życzenia zdrowia i wzajemnie dla Was wszystkich" - napisał na Twitterze.

Jednocześnie Borys zapewnił, że Polski Fundusz Rozwoju "w żaden sposób nie zwalnia tempa". "Pracujemy równie intensywnie zdalnie!" - podkreślił prezes PFR.

Czytaj także: Premier na kwarantannie

Na czele PFR

Paweł Borys pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju od 1 maja 2016 roku. Jest także przewodniczącym rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Polski Fundusz Rozwoju należy do Skarbu Państwa. Jak czytamy na stronie internetowej funduszu, celem PFR jest "zapewnienie, w ramach jednolitej platformy instrumentów rozwojowych, sprawnych narzędzi do zwiększania potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski".

PFR obsługuje tak zwaną tarczę finansową. W ramach tego rozwiązania mali i średni przedsiębiorcy mogą skorzystać z finansowania na preferencyjnych warunkach. Rozwiązanie ma na celu zapewnienie płynności i stabilności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce w związku ze skutkami pandemii COVID-19. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości