Z kraju

Obsługa przesyłek dla osób na kwarantannie. Poczta wyjaśnia

Z kraju

Były pracownik poczty o wyborach prezydenckichtvn24
wideo 2/4

Przesyłki dla osób objętych zakazem wychodzenia z domu są przechowywane w placówkach pocztowych do czasu zakończenia przymusowej izolacji ich adresatów - poinformowała we wtorkowym komunikacie Poczta Polska. Wyjątkiem są przekazy pieniężne, które pocztowcy doręczają nawet pod adresy objęte kwarantanną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Spółka we wtorkowym komunikacie poinformowała, że w ramach działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów, Poczta Polska zdecydowała o zastosowaniu specjalnych procedur wobec osób, które są objęte kwarantanną.

"Poczta, podobnie jak inne instytucje, posiada dostęp do aktualnej bazy adresów oraz numery telefonów (bez danych osobowych abonenta) tych osób" - czytamy. Korespondencja kierowana do nich jest bezpłatnie przechowywana w placówkach.

Spółka wyjaśniła, że "rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji. Poczta doręczy przesyłkę dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata". Dotychczas w placówkach przechowuje się ponad 30 tysięcy takich przesyłek.

Wypłata rent i emerytur

Operator pocztowy wprowadził także szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną.

"Świadczenia pieniężne są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tak zwanych bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa" - wyjaśniła w komunikacie Poczta Polska.

Dotychczas doręczono blisko 2800 przekazów pieniężnych w taki bezpieczny sposób.

Autor: mb/ToL / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości