TVN24 Biznes | Z kraju

Polacy wracają do zwyczajów sprzed pandemii. "Odrabianie zaległości"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Morawiecki o dalszym znoszeniu obostrzeńTVN24
wideo 2/6
TVN24Morawiecki o dalszym znoszeniu obostrzeń

Po powrocie do centrów handlowych, Polacy planują już wizyty w restauracjach - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". 73 procent Polaków od początku maja odwiedziło już centrum handlowe. Teraz wizytę w restauracji ma w planach 65 procent osób.

Polacy z impetem zaczęli odrabiać konsumpcyjne zaległości związane z długimi lockdownami. Do centrów handlowych, które ponownie ruszyły ze wszystkimi sklepami 4 maja, już zdążyło się wybrać 73 proc. – wynika z badania IQS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".

Gazeta zwraca uwagę, że wśród mieszkańców dużych miast wynik wynosi aż 82 proc.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Polacy planują wizyty w restauracjach

Z badania IQS wynika również, że także gastronomia może spodziewać się od piątku tłumów, kiedy to ponownie możliwe będzie zjedzenie posiłku przy stoliku w sali.

"Widać to było już po uruchomieniu obsługi w ogródkach dwa tygodnie temu, z czego już skorzystało 36 proc. badanych. Jednak to dopiero początek otwierania sektora po niemal siedmiu miesiącach obsługi tylko na wynos lub z dostawą" - podkreśla "Rz" i dodaje, że po otwarciu gastronomii 65 proc. Polaków planuje skorzystać stacjonarnie z tej oferty.

Oczekiwania są także wysokie, a wiele firm już przyznaje, że nawet ograniczone do ogródków otwarcie znacznie przekroczyło oczekiwania.

– Dotąd niedziele nie były dla nas szczególnie dobrym dniem, ale teraz się to zmieniło. Po otwarciu ogródków ludzie wracają do poprzednich zwyczajów w związku z restauracjami, celebrują okazje – w Dzień Matki mieliśmy komplet – mówi w rozmowie z dziennikiem Michał Juda, właściciel Youmiko Vegan Sushi. – Oczekiwania są pozytywne, planujemy nawet uruchomienie trzeciej restauracji – dodaje.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: