TVN24 Biznes | Z kraju

Czy rząd wprowadzi kolejne obostrzenia? Rzecznik odpowiada

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP
Rzecznik MZ: zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako czerwonych
Rzecznik MZ: zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako czerwonychTVN24
wideo 2/5
TVN24Rzecznik MZ: zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako czerwonych

W czwartek zostaną podjęte decyzje co do wprowadzenia ewentualnych nowych środków profilaktycznych - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W środę po południu odbyło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył premier Mateusz Morawiecki. Rzecznik rządu przekazał PAP, że środowe spotkanie trwało blisko półtorej godziny.

- Omówiono aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju oraz możliwe środki zapobiegawcze w celu ratowania zdrowia i życia obywateli - relacjonował Mueller.

- Jutro podczas Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zostaną podjęte decyzje co do wprowadzenia ewentualnych nowych środków profilaktycznych. Ich wymiar będzie zależny od sytuacji związanej z liczbą zachorowań, liczbą zajętych łóżek oraz respiratorów - zaznaczył rzecznik rządu.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę najwyższy bilans od początku epidemii w Polsce - 6526 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w naszym kraju koronawirusa potwierdzono u ponad 141 tysięcy osób, spośród których 3217 zmarło.

W ciągu siedmiu dni, od czwartku 8 października do środy 14 października, resort zdrowia poinformował łącznie o 34 485 przypadkach zakażenia. Od czwartku 1 października do środy 7 października informowano o 15805 przypadkach.

Prezydent Andrzej Duda poinformował w środę po południu na Twitterze, że przeprowadził konsultacje z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem na temat aktualnej i spodziewanej sytuacji epidemicznej. "W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni" - napisał prezydent, zaznaczając, że "dalsza przyszłość też zależy od nas". "Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów!" - zaapelował Duda.

Autor:mb/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Guz/KPRM

Pozostałe wiadomości