Z kraju

Koronawirus. Prezydent chce "złagodzić skutki spłaty kredytów"

Z kraju

[object Object]
Emilewicz: epidemia koronawirusa może obniżyć wzrost PKBtvn24
wideo 2/3

W trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych - zapowiedział w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda. Propozycja wynika z wpływu epidemii koronawirusa na "obywateli i przedsiębiorców".

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

"Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców związaną z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych" - poinformował na Twitterze prezydent.

Dodał, że liczy "na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy". Prezydent nie napisał, jakie dokładnie rozwiązania ma na myśli.

W odpowiedzi na ten wpis, szef KNF napisał na Twitterze: "Bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w obliczu obecnej sytuacji. Jako UKNF z pewnością przyłączymy się do prac w celu jak najszybszego wypracowania optymalnego rozwiązania, opartego o szeroki konsensus wszystkich interesariuszy".

Przypomnijmy, że w zmagających się z epidemią koronawirusa Włoszech we wtorek wiceminister finansów Laura Castelli ogłosiła, że spłaty kredytów hipotecznych zostaną zawieszone w całym kraju.

Zamknięte szkoły, odwołane imprezy

We wtorek odbyło się zwołane przez prezydenta posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, którego tematem było współdziałanie i zapobieganie koronawirusowi.

Również we wtorek po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Z kolei w środę podjęto decyzje zgodnie z którą, od czwartku 4,58 mln uczniów z 24 tys. szkół w całym kraju nie będzie miało lekcji, od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte. Zamkniętych zostanie także 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego, do których uczęszcza 1,41 mln dzieci.

W Polsce w kierunku koronawirusa przebadano dotychczas 2024 próbki, 1999 z nich dało wynik negatywny, a 25 pozytywny – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Autor: kris / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości