TVN24 Biznes | Z kraju

LOT zawiesza część połączeń. W tym na trasach krajowych

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że od 25 stycznia zawieszają rejsy z Warszawy do Duesseldorfu, Luksemburga, Mediolanu, Wiednia. Zmiany w rozkładzie mają obowiązywać do końca lutego. Z kolei do końca stycznia loty na trasie Londyn-Heathrow – Warszawa zawiesiły linie British Airways.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Przedstawiciele LOT-u poinformowali we wtorkowym komunikacie, że podjęli decyzję o całkowitym tymczasowym zawieszeniu połączeń do Duesseldorfu, Luksemburga, Mediolanu i Wiednia na pięć tygodni (od 25 stycznia do 28 lutego br.), a także połączeń krajowych do Katowic i Poznania (od 1 lutego na okres 4 tygodni).

W styczniu i lutym dalsze ograniczenia liczby połączeń obejmą trasy z Warszawy do Wilna (z 11 do 7 tygodniowo), Zurichu (z 8 do 5 rejsów tygodniowo), Sztokholmu (z 7 do 6 rejsów tygodniowo), Paryża, Amsterdamu i Kopenhagi (z 7 do 5 rejsów tygodniowo), Genewy i Bukaresztu (z 6 do 5 rejsów w tygodniu), Sofii (z 5 do 4 rejsów w tygodniu).

Rejsy z Warszawy na lotnisko Londyn-Heathrow od piątku, 22 stycznia br. do 28 lutego br. będą wykonywane trzy razy w tygodniu – w środy, piątki, niedziele. W zależności od sytuacji epidemicznej przewoźnik będzie reagował na połączenia na tej trasie.

"Początek nowego roku, nawet pomimo nieznacznego odbudowania ruchu pasażerskiego w czasie świąt to okres, w którym branża lotnicza dalej odnotowuje ogromne straty. Ze względu na przedłużające się obostrzenia w wielu krajach, a także nowe restrykcje nakładane na pasażerów, popyt na podróże lotnicze drastycznie spada" – wyjaśnili przedstawiciele narodowego przewoźnika.

British Airways zawiesza loty do Warszawy

To niejedyny przewoźnik, który wprowadził zmiany w rozkładzie lotów. Na zawieszenie lotów na trasie Londyn-Heathrow – Warszawa zdecydowały się bowiem British Airways.

- Ostatni rejs British Airways na trasie Londyn-Heathrow – Warszawa odbył się w niedzielę. W styczniu brytyjski przewoźnik nie planuje już więcej lotów na tej trasie. W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej przewoźnik być może w połowie lutego wznowi rejsy z Londynu do Warszawy – powiedział rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki.

Ograniczenia w podróżach

LOT podkreślił, że do 31 stycznia br. wszystkie osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą przejść obowiązkową kwarantannę. Tylko 6 krajów, do których latają polskie linie, nie wymaga od przylatujących Polaków okazania negatywnych wyników testu lub przejścia kwarantanny.

Od poniedziałku wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zamknięto także wszystkie "korytarze podróżne", co oznacza, że nie ma już państw, z których można przyjeżdżać bez konieczności odbycia 10-dniowej kwarantanny.

LOT zapewnia, że o wszystkich wprowadzanych zmianach pasażerowie są informowani na bieżąco. "Pasażerom odwołanych rejsów oferujemy między innymi wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot. Mając na uwadze komfort pasażerów, wydłużyliśmy ważność wszystkich voucherów LOT-u, także dokumentów wystawionych pomiędzy marcem a październikiem ub. roku, do 24 miesięcy" – przekazał przewoźnik.

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości