TVN24 Biznes | Z kraju

MSZ apeluje o unikanie podróży. "Sytuacja na świecie jest trudna i dynamiczna"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Saczka o dwóch rekomendacjach GIS
Saczka o dwóch rekomendacjach GISTVN24
wideo 2/8
TVN24Saczka o dwóch rekomendacjach GIS

W związku z pandemią COVID-19 sytuacja na świecie jest trudna i dynamiczna. Do tego doszły informacje o pojawieniu się nowego wariantu koronawirusa omikron. Z tego powodu Ministerstwo Spraw Zagranicznych wciąż apeluje o unikanie podróży - podkreśla resort w komunikacie.

"W ostatnich dniach wiele państw wstrzymało loty z wybranych obszarów, zupełnie zamknęło ruch lotniczy lub wprowadziło dodatkowe restrykcje w codziennym funkcjonowaniu. Z tego powodu apel MSZ o unikanie podróży w dalszym ciągu pozostaje aktualny" - czytamy we wtorkowym komunikacie resortu dyplomacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

MSZ apeluje o unikanie podróży

"Pamiętaj, że nowe informacje oraz obostrzenia często pojawiają się z dnia na dzień i mogą zmienić się w trakcie Twojego pobytu za granicą. Jeśli rozważasz decyzję o wyjeździe, pamiętaj, że mogą wystąpić problemy z powrotem do kraju, np. odwołane loty, dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu i trasy powrotu, konieczność poddania się testom lub kwarantannie" - przypomina MSZ.

Resort zwraca jednocześnie uwagę, że informacje na temat sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach świata można znaleźć w sekcji Informacje dla Podróżujących na stronie internetowej MSZ. Te same informacje są dostępne również w aplikacji mobilnej Polak za granicą. Najważniejsze komunikaty dotyczące zmian w obostrzeniach publikowane są na bieżąco na profilu @PolakZaGranica na Twitterze.

Zagraniczne podróże

Szczegółowe informacje dotyczące państwa, do którego wybiera się podróżny, można sprawdzić również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych właściwej placówki RP.

Informacje dotyczące kwarantanny i testów dla wjeżdżających do Polski dostępne są na stronie Straży Granicznej i KPRM.

Omikron - nowy wariant koronawirusa

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) globalne zagrożenie związane z omikronem jest "bardzo wysokie". Pojawiają się obawy, że może być bardziej zaraźliwy niż wcześniejsze szczepy, a dostępne szczepionki mogą być przeciwko niemu znacznie mniej skuteczne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 19 074 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał też, że zmarło 526 osób chorujących na COVID-19.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 540 061 infekcji, zmarło 83 583 zakażonych.

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości