Maseczki w tych miejscach nadal będą obowiązkowe. Opublikowano projekt

Autor:
/ToL
Źródło:
PAP
Wiceminister zdrowia: jesteśmy w szczycie wiosennej fali koronawirusa (wypowiedź z 7 marca 2023)
Wiceminister zdrowia: jesteśmy w szczycie wiosennej fali koronawirusa (wypowiedź z 7 marca 2023)Program I Polskiego Radia
wideo 2/2
Program I Polskiego RadiaWiceminister zdrowia: jesteśmy w szczycie wiosennej fali koronawirusa

Obowiązek zakrywania, przy pomocy maseczki, nosa i ust w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie przedłużony do 30 kwietnia 2023 roku - wynika z opublikowano w środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektu rozporządzenia.

Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Został on skierowany do podpisu premiera.

Przedłużenie ograniczeń epidemicznych

Przedłużenie do końca kwietnia obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest - jak wskazano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19.

Za przedłużeniem, jak podano, przemawia też odnotowywana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji.

Jako uzasadnienie wskazano sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W projekcie przewiduje się wprowadzenie modyfikacji o charakterze porządkującym, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 – z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – PIB w Warszawie na "jednostkę podległą ministrowi zdrowia właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia".

Rozporządzenie ma wejść w życie 31 marca 2023 r.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości