Z kraju

Co powinien zapewnić pracodawca? Zalecenia

Z kraju

[object Object]
Premier: odwołujemy wszystkie imprezy masowetvn24
wideo 2/3

Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy, zapewnij czyste i higieniczne pomieszczenia oraz utrzymuj kontakt z klientami za pomocą urządzeń teleinformatycznych - oto zalecenia, które w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wydały Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektor Sanitarny.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Resort rozwoju oraz GIS zalecają, by przedsiębiorcy zachowali bezpieczną odległość od rozmówcy, czyli 1-1,5 metra, a także promowali dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Co powinien zapewnić pracodawca?

Według zaleceń, przedsiębiorcy powinni upewnić się, że pracownicy oraz klienci mają dostęp do miejsc, w których mogą myć ręce mydłem i wodą. Umieścić dozowniki z mydłem lub innym płynem odkażającym w widocznych miejscach i upewnić się, że dozowniki te są regularnie napełniane oraz wywiesić w widocznym miejscu informacje, jak skutecznie myć ręce. Ponadto upowszechniać wśród pracowników wiedzę z zakresu BHP (bezpieczeństwa i higieny pracy).

Pracodawcy powinni zapewnić, aby pomieszczenia były czyste i higieniczne: powierzchnie dotykowe takie jak: biurka, stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury, terminale płatnicze), a także wyposażenia magazynów oraz urządzenia do przemieszczania wewnętrznego towarów muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem; wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane z użyciem wody z detergentem - podało ministerstwo.

Resort przypomina też, że podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, a potem jak najszybciej wyrzucić ją do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody, lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 proc.).

Koronawirus

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Autor: kris / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości