TVN24 Biznes | Z kraju

Klienci popularnej sieci sklepów na celowniku oszustów. "Wykorzystują nieuwagę kupujących"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymiTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSEksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi

Przedstawiciele Media Expert ostrzegają przed stronami podszywającymi się pod sklep internetowy należący do sieci. "Zalecamy by zachować ostrożność w dokonywaniu zakupów przez strony internetowe, które poprzez podobny adres, nazwę lub wygląd wykorzystują nieuwagę kupujących" - czytamy w komunikacie.

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzeniem przez rząd nowych ograniczeń w stanie epidemii część sklepów w galeriach, centrach i parkach handlowych o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych jest zamknięta od 7 do 29 listopada.

Jednocześnie w rozporządzeniu przewidziano wyjątki. Zakaz nie dotyczy sklepów, których przeważająca działalność polega na sprzedaży m.in. żywności, produktów kosmetycznych, produktów leczniczych, gazet lub książek, artykułów budowlanych lub remontowych. Na tej liście nie znalazły się sklepy RTV AGD.

JAKIE SKLEPY SĄ OTWARTE W GALERIACH HANDLOWYCH? >>>

Nowe oszustwo

W reakcji na nową sytuację przedstawiciele sieci zachęcają klientów do zakupów przez internet. Tę sytuację próbują wykorzystać oszuści.

"Drodzy Klienci, ostrzegamy, że w sieci pojawiły się strony podszywające się pod nasz sklep internetowy. Zalecamy by zachować ostrożność w dokonywaniu zakupów przez strony internetowe, które poprzez podobny adres, nazwę lub wygląd wykorzystują nieuwagę kupujących" - czytamy we wpisie zamieszczonym na oficjalnym koncie Media Expert na Twitterze.

Ostrzeżenie w tej sprawie zamieścił także CERT Orange Polska. To specjalistyczna jednostka w strukturach Orange Polska, odpowiedzialna za bezpieczeństwo użytkowników internetu.

Przedstawiciele zespołu porównali jedną z oszukańczych stron z oryginalnym sklepem. "W sumie są do siebie niemal bliźniaczo podobne, na górze ten sam numer do kontaktu z infolinią, nawet po kliknięciu w część z widocznych produktów jesteśmy przenoszeni na stronę mediaexpert.pl. Tylko przy niektórych, tych na samej górze, zostajemy w domenie wyprzedaz-mediaexpert.pl" - czytamy w komunikacie.

Black Friday coraz bliżej

"Zbliżają się święta, czasy mamy dość specyficzne, więc niektórzy z nas już teraz sięgają do portfeli, by wspomóc Świętego Mikołaja. Bądźcie absolutnie pewni, że te prezenty będą dla Waszych bliskich, a nie dla bliskich oszustów" - dodali przedstawiciele CERT Orange Polska.

JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ PODCZAS TAK ZWANEGO BLACK FRIDAY? >>>

Wielkimi krokami zbliża się tak zwany Black Friday, czyli czarny piątek. Wówczas sklepy wprowadzają wyprzedaże i obniżki cen towarów. W tym roku ten dzień wypada 27 listopada.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości