TVN24 Biznes | Z kraju

Polskie lotnisko zamknięte na dwa tygodnie. "Trudna sytuacja epidemiczna"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Lotnisko w Zielonej Górze wstrzymuje loty od poniedziałkuTVN24
wideo 2/5
TVN24Lotnisko w Zielonej Górze zamknięte od poniedziałku

Lotnisko Zielona Góra-Babimost wstrzymuje loty od południa w poniedziałek 15 marca do soboty 27 marca. Powodem jest pandemia COVID-19 - podało w komunikacie zarządzające lotniskiem Przedsiębiorstwo państwowe "Porty Lotnicze".

"W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem ograniczeń w województwie lubuskim, przedsiębiorstwo państwowe 'Porty Lotnicze', które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost, podjęło decyzję o czasowym wstrzymaniu lotów" - napisano w komunikacie.

"Bezpieczeństwo pasażerów"

PPL przekazało, że wstrzymuje rejsy z zielonogórskiego lotniska w terminie od poniedziałku, 15 marca, od godziny 12.00 do 27 marca 2021 roku "mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego".

PPL zapewniło, że sytuacja będzie monitorowana, wszelkie decyzje będą przekazywane na bieżąco.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał na Twitterze, że decyzja o zawieszeniu pracy lotniska Zielona Góra-Babimost, "spowodowana jest aktualną sytuacją epidemiczną wśród personelu lotniska, przede wszystkim dużą liczbą pracowników skierowanych na kwarantannę".

"Pasażerowie odwołanych lotów powinni skontaktować się z przewoźnikami" - dodał Horała w kolejnym wpisie.

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: airport.lubuskie.pl/

Pozostałe wiadomości