50 tysięcy złotych i hulajnogi za zaszczepienie. Dzisiaj kolejne losowanie

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Rzecznik MZ: jeżeli nie będziemy się szczepić, to musimy się liczyć z falą rzędu 15 tysięcy zakażeń dziennie w szczycie
Rzecznik MZ: jeżeli nie będziemy się szczepić, to musimy się liczyć z falą rzędu 15 tysięcy zakażeń dziennie w szczycieTVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik MZ: jeżeli nie będziemy się szczepić, to musimy się liczyć z falą rzędu 15 tysięcy zakażeń dziennie w szczycie

W środę odbędzie się szóste losowanie tygodniowe w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania będzie pięć nagród finansowych po 50 tysięcy złotych każda oraz 60 hulajnóg elektrycznych. Szanse na nagrody mają osoby, które zgłosiły się do loterii w okresie 9-15 sierpnia. Takie same nagrody będzie można wygrać w sześciu kolejnych tygodniowych losowaniach.

Jak czytamy w regulaminie Loterii Narodowego Programu Szczepień, "celem loterii jest promowanie szczepień przeciw COVID-19 oraz zwiększenie zainteresowania Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19".

Szóste z w sumie dwunastu tygodniowych losowań odbędzie się w środę, 18 sierpnia i dotyczyć będzie osób zarejestrowanych od 9 do 15 sierpnia br. Rejestracja jest możliwa przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989. W środowym losowaniu tygodniowym do wygrania będzie pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Szczepienia - loteria

4 sierpnia br. odbyło się pierwsze losowanie miesięczne w loterii szczepionkowej - rozlosowano dwa samochody oraz dwie nagrody po 100 tys. zł. Kolejne miesięczne losowanie zaplanowano na 8 września, a trzecie na 6 października br. Losowanie finałowe odbędzie się 6 października br., do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody Toyota C-HR.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów, wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego.

Jak czytamy w regulaminie, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 roku. Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy. Spółka poinformowała we wtorek, że do tej pory wartość wszystkich wypłaconych nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień przekroczyła 4,2 mln zł.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało we wtorek, że do tej pory w Polsce wykonano 35 474 489 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 18 205 787 osób.

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości