Limity miejsc w pociągach. Przewoźnik wyjaśnia, co z biletami

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Nowe obostrzenia w strefie czerwonejTVN24
wideo 2/3
TVN24Nowe obostrzenia w strefie czerwonej

Od soboty w pociągach dostępna jest tylko połowa miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich. PKP Intercity informuje, że można zająć dowolne miejsce w klasie, na którą ma się bilet.

Ograniczenie liczby pasażerów do połowy miejsc to efekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń obowiązujących od soboty w związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa.

Nowe obostrzenia w strefie czerwonejMinisterstwo Zdrowia
Nowe ograniczenia w strefie żółtejKPRM

Co drugie miejsce siedzące

W przypadku pociągów PKP Intercity, pasażerowie mogą zajmować nie więcej niż co drugie miejsce siedzące, zachowując odstęp. Jednocześnie pasażerowie mogą zajmować dowolne miejsca w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na miejsce wskazane na zakupionym bilecie - podkreślił przewoźnik.

PKP Intercity zapewnia jednocześnie, że będzie dodawał w miarę możliwości do pociągów wagony oraz dostosuje składy do bieżącego obłożenia w pociągach, nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc.

Przewoźnik przypomniał, że we wszystkich jego pociągach nadal obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc.

Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży do 16 października br. włącznie, na przejazd 17 października i później, mogą zwrócić bilet i otrzymać pełną należność, bez potrącenia odstępnego. Pasażerów, którzy kupią bilet 17 października i później, będą obowiązywać standardowe zasady zwrotów, z potrąceniem odstępnego - poinformowało też PKP Intercity.

Inni przewoźnicy

Nowe limity obowiązują też pozostałych przewoźników - w pociągach SKM (podobnie jak w pozostałych środkach Warszawskiego Transportu Publicznego) będzie mogło podróżować 30 proc. wszystkich miejsc - siedzących i stojących - w pojeździe, a połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Pesa - Producent taboru SKM - pokazał na grafice rekomendowany sposób zajmowania miejsc w pociągach i tramwajach.

Rekomendowane zajmowanie miejsc w pociąguPesa

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock