Limity osób w sklepach i na poczcie w całej Polsce

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Morawiecki: cała Polska strefą czerwonąTVN24
wideo 2/4
TVN24Morawiecki: cała Polska strefą czerwoną

Limity osób zależne od powierzchni obowiązują nie tylko w sklepach, ale również w placówkach świadczących usługi pocztowe. Tak wynika z rozporządzenia przygotowanego przez rząd.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Limit osób w obiektach i placówkach handlowych, a także placówkach pocztowych został wprowadzony w czerwonej strefie od 17 października.

Zgodnie jednak z rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 października strefy czerwone zostały rozciągnięte na całą Polskę. Oznacza to, że powyższe ograniczenia od soboty obowiązują w całym kraju.

Limit osób na poczcie

Limit osób jest uzależniony od wielkości placówki. Dla punktów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych - limit wynosi 5 osób na jedno stanowisko. Oznacza to, że jeśli w placówce pocztowej są 2 okienka, wówczas w jednym momencie na jej terenie może przebywać 10 osób.

Dla obiektów powyżej 100 metrów kwadratowych - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Co ważne, do limitu nie są wliczani pracownicy.

Limit osób na poczcie jest wyższy niż obowiązywał wiosną tego roku. Wówczas na terenie poczty mogło przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2.

Należy pamiętać, że w sklepach i placówkach pocztowych obowiązują także tak zwane godziny dla seniorów. Oznacza to, że od 10.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku, obsługiwane mogą być wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock