TVN24 Biznes | Z kraju

Jarosław Gowin nie chce obostrzeń dla zaszczepionych. Wicepremier o ewentualnym lockdownie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier: bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia
Premier: bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowiaTVN24
wideo 2/4
TVN24Premier: bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia

Trwa dyskusja o ewentualnym zniesieniu obostrzeń dla osób zaszczepionych i utrzymania ich dla tych, którzy szczepieniu się nie poddali. Osobom zaszczepionym przeciw COVID-19 trzeba dać twardą gwarancję, że nie obejmą ich jakiekolwiek ewentualne obostrzenia - podkreślił wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Wcześniej wicepremier zadeklarował poparcie apelu przedsiębiorców o niezwłoczne przyjęcie przepisów umożliwiających ochronę przed lockdownem.

Wicepremier Jarosław Gowin napisał w środę na Twitterze, że "osobom zaszczepionym trzeba dać twardą gwarancję, że nie obejmą ich jakiekolwiek ewentualne obostrzenia". "Ograniczenia dla niezaszczepionych to nie naruszanie ich wolności, tylko ochrona wolności reszty społeczeństwa. Za wszelką cenę musimy uniknąć kolejnego lockdownu!" - czytamy we wpisie szefa MRPiT.

Czwarta fala koronawirusa

Dzień wcześniej Gowin zadeklarował poparcie apelu Rady Przedsiębiorczości. Rada w opublikowanym we wtorek apelu wezwała do natychmiastowego wprowadzenia możliwości uchronienia się przed lockdownem przez dopuszczenie uzależniania świadczenia usług i innej działalności od wykazania zaszczepienia przez klientów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jak zapewniono, "większość przedsiębiorców jest gotowa ograniczyć swoją ofertę wyłącznie do osób zaszczepionych lub posiadających certyfikat COVID-19, a tym samym finansowo partycypować w walce z pandemią koronawirusa i wesprzeć cele narodowego programu szczepień". "Przerwanie ciągłości działania przedsiębiorstw w trakcie czwartej fali pandemii wyrządzi bowiem ogromne szkody" – podkreślono.

Pod apelem podpisali się przedstawiciele dziewięciu organizacji: Krajowa Izba Gospodarcza, Federacja Przedsiębiorców Polskich, ABSL, Konfederacja Lewiatan, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Business Centre Club, Związek Banków Polskich oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w środę, że do tej pory w Polsce wykonano 33 945 590 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 17 116 255 osób. Wskaźnik wyszczepienia wynosi 44,7 proc.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości