TVN24 Biznes | Z kraju

Grecja ma otworzyć się na turystów. Polska na liście

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
Reuters

Od przyszłego tygodnia Grecja zamierza znieść nakaz obowiązkowej kwarantanny dla turystów z Unii Europejskiej i pięciu innych krajów. Ma dotyczyć to osób zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 - podaje Reuters, powołując się na anonimowe źródło rządowe.

W marcu Grecja otworzyła się na podróżnych z Izraela i zniosła obowiązkową kwarantannę dla zaszczepionych i osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 z tego kraju - wyjaśnia agencja Reutera.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

UE i pięć innych krajów na liście

Wcześniej Grecja zapowiadała, że otworzy napędzającą gospodarkę turystykę w połowie maja. - Będziemy stopniowo znosić ograniczenia od początku przyszłego tygodnia aż do otwarcia 14 maja - cytuje Reuters urzędnika z greckiego resortu turystyki.

Miał on przekazać agencji, że obywatele Unii Europejskiej, USA, Wielkiej Brytanii, Serbii, Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mogli podróżować do Grecji. Turyści z tych krajów nie będą poddawani kwarantannie, jeśli będą zaszczepieni lub pokażą negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany na 72 godziny przed przybyciem. Otwarte mają być lotniska w całym kraju: Ateny, Saloniki, Heraklion i Chania na Krecie, Rodos, Kos, Mykonos, Santoryn i Korfu.

Według obecnych zasad podróżujący do Grecji muszą poddać się testowi i być na kwarantannie przez tydzień. W przypadku turystów z Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich konieczny jest również test tuż po przybyciu - tłumaczy Reuters.

Autor:kris

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock