Minister zdrowia odpowiada na apel o otwarcie hoteli

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Niedzielski o działalności hoteliTVN24
wideo 2/5
TVN24Adam Niedzielski o działalności hoteli

Wysiłek, który podejmujemy i podejmowaliśmy nie może być zaprzepaszczony przez krótkoterminową przyjemność - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. W ten sposób szef MZ odniósł się do apelu samorządowców z południa Polski o otwarcie hoteli.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej byli pytani o apel samorządowców z południa Polski o otwarcie hoteli dla gości, którzy przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa oraz o możliwość "rozbicia" ferii na kilka terminów.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki informował, że najbliższe ferie będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia - 4 stycznia - a 17-18 stycznia.

Hotele zamknięte w ferie?

Adam Niedzielski podkreślił, że najważniejszym wyznacznikiem jest bezpieczeństwo. - Najważniejszym wyznacznikiem jest to, że wysiłek, który podejmujemy i podejmowaliśmy nie może być zaprzepaszczony przez krótkoterminową przyjemność - zauważył szef MZ.

- Dlatego z całą stanowczością podkreślam, że rozwiązanie, które dotyczy ferii jest takim rozwiązaniem, które ma nas uchronić przed trzecią falą pandemii, która niestety miałaby okazje spotkać się ze szczytem zachorowań na grypę, który właśnie występuje w lutym, czy na przełomie lutego i marca - wyjaśnił Niedzielski.

Od 7 listopada została ograniczona działalność hoteli. Obiekty są dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej, medyków, pacjentów i ich opiekunów oraz sportowców, którzy korzystają z usług w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego.

Stoki narciarskie

Odnosząc się do kwestii korzystania ze stoków narciarskich, Niedzielski poinformował, że na forum Unii Europejskiej toczą się wstępne, kuluarowe rozmowy dotyczące koordynacji polityki obostrzeń w kwestii zimowego wypoczynku.

- Po to, aby nie dopuszczać do sytuacji, kiedy jedne kraje będą walczyły z całą stanowczością, a inne - być może dlatego, że znajdują się na innym etapie epidemii - wprowadzają poluzowania zwiększające mobilność, co prowadziłoby tylko do większego zagrożenia, większego ryzyka zachorowania na koronawirusa - wskazał.

- Z naszego punktu widzenia komunikat jest jednoznaczny: jeżeli chodzi o ferie - zostań w domu - podkreślił Niedzielski.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: