Czy będą ograniczenia w przemieszczaniu się przed świętami? Minister zdrowia odpowiada

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL/kwoj
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Niedzielski o ograniczeniach w przemieszczaniuTVN24
wideo 2/4
TVN24Adam Niedzielski o ograniczeniach w przemieszczaniu

Rząd na razie nie rozważa ograniczeń w przemieszczaniu się w okresie przedświątecznym - wynika z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Na razie będziemy pilnowali dwóch rozwiązań, które będą stosowane w hotelach i to też dotyczy ferii - wyjaśnił szef MZ.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej był pytany, czy przewidywane są ograniczenia w przemieszczaniu się tuż przed świętami.

Koronawirus a hotele

- Rozumiem, że pyta pani w kontekście potencjalnych podróży służbowych. Na razie nie rozważamy takiego wariantu - powiedział szef MZ.

Dodał, że "na razie będziemy pilnowali dwóch rozwiązań, które będą stosowane w hotelach i to też dotyczy ferii". - Po pierwsze, chciałem zwrócić uwagę, że każde naruszenie przepisów będzie powodowało dla właścicieli hoteli czy właścicieli pensjonatów ryzyko utraty możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej. Po drugie, już jest w zasadzie wprowadzony system składania oświadczeń w przypadku pobytów hotelowych i w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń - wyjaśnił Niedzielski.

- Jeżeli ktoś składa oświadczenie, będziemy chcieli również mieć możliwość weryfikacji takiego oświadczenia, ale jak to się ładnie mówi, ślad po takim oświadczeniu zostanie na zawsze - dodał minister zdrowia.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił we wtorek, że na dzień dzisiejszy w ferie obiekty hotelarskie oraz restauracje pozostaną zamknięte.

- Jeżeli miałbym się odnieść do sytuacji, która będzie obowiązywała w ferie (...), to w ferie nadal obiekty hotelarskie pozostaną zamknięte, restauracje pozostaną zamknięte - powiedział przedstawiciel resortu zdrowia. W czasie ferii zamknięte mają pozostać także kwatery prywatne.

W weekend premier Mateusz Morawiecki apelował o ograniczenie kontaktów w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Od 7 listopada została ograniczona działalność hoteli. Obiekty są dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej, medyków, pacjentów i ich opiekunów oraz sportowców, którzy korzystają z usług w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego.

Autor:mb/ToL/kwoj

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: