TVN24 Biznes | Z kraju

Wiele firm patrzy optymistycznie w przyszłość

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Gowin o kwestiach spornych w Polskim ŁadzieTVN24
wideo 2/7
TVN24Gowin o kwestiach spornych w Polskim Ładzie

Zdaniem części firm sytuacja związana z pandemią nie przeszkodziła, a pomogła ich działalności. Jak podaje czwartkowy "Puls Biznesu", jedna czwarta mikro, małych i średnich firm uważa, że ich branża dzięki pandemii się rozwinie. We wcześniejszych pomiarach twierdziło tak zaledwie kilka procent respondentów.

Jak pisze gazeta, z ósmej edycji Barometru COVID-19, badania przeprowadzonego przez Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) wynika, że "kondycja małych i średnich przedsiębiorstw się poprawia".

Największymi optymistami średnie firmy

"Obecnie aż 33 proc. przedsiębiorstw ocenia, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy sytuacja w ich branży będzie lepsza. To wynik zbliżony do tego, który EFL odnotował w drugim kwartale (32 proc.) i jeden z najwyższych od początku realizacji badania. Jednocześnie jednak niemało, bo jedna czwarta respondentów oczekuje pogorszenia sytuacji w branży, a 35 proc. nie spodziewa się zmian" - czytamy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Według "Pulsu Biznesu", "największymi optymistami są średnie firmy, a najwięcej obaw wykazują najmniejsze podmioty z sektora MŚP - na poprawę liczy 32 proc. mikro i 34 proc. małych przedsiębiorstw, a pogorszenia obawia się 31 proc. mikro i 25 proc. małych firm".

"Z badania wynika także, że wielu firmom COVID-19 nie przeszkodził, a pomógł. Aż jedna czwarta badanych przedsiębiorstw ocenia, że ich branża rozwinie się w związku z pandemią. We wcześniejszych pomiarach twierdziło tak zaledwie kilka procent respondentów" - napisano.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock