Nowy prezes stadniny w Janowie Podlaskim poszukiwany. Jest już 18 chętnych

Z kraju

ShutterstockTrwa konkurs na stanowisko prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

Jest już 18 chętnych na stanowisko prezesa stadniny w Janowie Podlaskim - informuje Karol Tylenda, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych, która zakończyła przyjmowanie zgłoszeń.

- Koperty ze zgłoszeniami są zapieczętowane, więc nie ma żadnych informacji o kandydatach na stanowisko prezesa. Otwarcie zgłoszeń odbędzie się w dniu 6 czerwca 2016 r. Potem w terminie do 21 czerwca 2016 r. odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Po tym terminie zostaną ogłoszone wyniki - informuje tvn24bis.pl Wojciech Adamczyk, z biura Rzecznika Prasowego ANR.

Termin zgłoszeń minął w poniedziałek o godz. 16. Ogłoszenie konkursu na prezesa janowskiej stadniny zapowiedział na początku kwietnia minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Kierujący stadniną Marek Skomorowski oddał się do dyspozycji prezesa ANR w związku - jak tłumaczył minister - z "nagonką medialną". Chodziło o sprawę padnięcia klaczy Prerii i Amry należących do Shirley Watts.

Rozmowy w czerwcu

Marek Skomorowski został powołany na stanowisko prezesa po zwolnieniu długoletniego szefa tej stadniny Marka Treli. Jako powód jego dymisji wskazano "utratę zaufania" oraz niegospodarność. Jak poinformowano w kwietniu, zgłoszenie na stanowisko prezesa powinno zawierać m.in. życiorys oraz oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych rolniczych, ekonomicznych lub prawniczych, dokumenty potwierdzające wymagany staż pracy, w tym co najmniej siedmioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym, dokumenty potwierdzające staż pracy w branży rolniczej lub hodowlanej.

Jak poinformował Karol Tylda, na stanowisko prezesa stadniny jest już 18 chętnych.

Przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej będzie m.in. wiedza w zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa ta spółka, znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, znajomość zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa - podała Agencja.

Zobacz materiał "Faktów" TVN o przyczynach śmierci koni z Janowa Podlaskiego (20.05.2016):

Autor: mb / Źródło: RMF FM, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: