Koniec kilkumiesięcznego sporu w paliwowej spółce. Będą podwyżki

[object Object]
"Podwyżka" w kilku językach. Ich znajomość przekłada się na zarobkiTVN24 BiS
wideo 2/4

W Grupie Lotos zakończył się spór zbiorowy, a podpisane ze związkami zawodowymi porozumienie oznacza podwyżki dla pracowników gdańskiej spółki - poinformowała w piątek Joanna Bancerowska, ekspert do spraw komunikacji w koncernie naftowym.

- Grupa Lotos i związki zawodowe podpisały 18 sierpnia tego roku porozumienie kończące spór zbiorowy, trwający od marca bieżącego roku. Podpisanie porozumienia oznacza podwyżki dla Pracowników grupy od pierwszego czerwca tego roku - powiedziała Bancerowska.

Wysokość podwyżek

Wyjaśniła, że podwyżki w kwocie 250 lub 350 zł brutto otrzymają osoby zatrudnione w Lotosie na dzień pierwszego stycznia 2017 roku i pozostające w stosunku pracy na dzień 18 sierpnia 2017 roku, zarabiające do 8500 zł brutto. - Kwota podwyżki zależy od wysokości miesięcznego wynagrodzenia. Podwyżek nie otrzymają osoby zatrudnione na umowę na zastępstwo oraz niektóre osoby zatrudnione na czas określony - zaznaczyła Bancerowska. Dodała, że zakończenie rozmów dotyczących regulacji płacowych stwarza możliwość rozpoczęcia prac mających na celu wypracowanie nowych zasad wynagradzania i premiowania, które zastąpią te obowiązujące w Grupie Lotos od 2005 roku.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: lotos.pl

Pozostałe wiadomości