TVN24 Biznes | Z kraju

Premier: powołamy komisję, która zajmie się deregulacją

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP
Mateusz Morawiecki o komisji ds. deregulacji
Mateusz Morawiecki o komisji ds. deregulacjiTVN24
wideo 2/8
TVN24 Mateusz Morawiecki o komisji ds. deregulacji

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w piątek, że w Sejmie powołana zostanie specjalna komisja, która zajmie się deregulacją w obszarze działalności gospodarczej.

Morawiecki w czasie wizyty w firmie cukierniczej Jutrzenka Dobre Miasto w Dobrym Mieście podkreślił wagę deregulacji dla działalności gospodarczej i zapowiedział, że "w Sejmie powołamy komisję, która będzie się zajmować deregulacją."

Jak dodał, "podnosząc kwotę wolną i obniżając w ostatnich latach podatki (...) tworzymy najlepsze możliwe warunki rozwoju dla naszych przedsiębiorców".

Stwierdził też, że "bardzo często rozmawiamy" o tym, jak jeszcze bardziej poprawić warunki do inwestowania, aby inwestycje, płace i konsumpcja "nawzajem się nakręcały".

"Inwestycyjne eldorado"

Jak mówił Morawiecki, "samorządowcy wiedzą, że nie zabraknie pieniędzy na inwestycje, to będzie inwestycyjne eldorado, bo będą pieniądze na infrastrukturę drogową, na kanalizacje, i na zabytki".

- Polski Ład to jest przełomowy program (...) pieniądze popłyną tu do Dobrego Miasta, do województwa warmińsko-mazurskiego - dodał.

Zaapelował do samorządowców, aby dalej aplikowali z nowymi wnioskami na drogi i inne części infrastruktury.

Odnosząc się do pytania o spadek dochodów samorządów w związku ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi przez PiS, premier wskazał, że w ciągu ośmiu lat rządów PO-PSL z podatków PIT i CIT do samorządów trafiło 12 mld zł. - W cztery lata rządów PiS, aż 21 mld zł - podał.

- Deszcz pieniędzy spadł na samorządowców za rządów PiS - powiedział w piątek Morawiecki.

Szef rządu dodał, że samorządowcy też muszą patrzeć na efektywność. - My naprawiliśmy system finansów publicznych, dbamy o efektywność funduszy publicznych, to dzięki temu mamy pieniądze na politykę społeczną, na inwestycje i na Polski Ład, czyli obniżkę podatków - wskazał.

Dodał, zwracając się do samorządowców, że przyrost dochodów nastąpi, ale "zalecam dbałość o efektywność gospodarowania, o to żeby każda złotówka była oglądana od każdej strony" - powiedział Morawiecki.

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Pozostałe wiadomości