Z kraju

Zatrzymane przez wichurę pociągi ruszyły w trasę

Z kraju

Wichura w Berlinie. Drzewo przewróciło się na samochód
Wichura w Berlinie. Drzewo przewróciło się na samochódPiotr Margiel
wideo 2/2

Na sieci kolejowej nie ma już zatrzymanych pociągów - informuje PKP PLK. Wiele składów utknęło wcześniej na stacjach przez powalone na tory drzewa. W następstwie nawałnic, pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów, a niektóre z nich mogą zostać odwołane.

PKP PLK poinformowały, że działa specjalny sztab, w ramach którego zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami kolejowymi w zakresie organizacji ruchu pociągów.

Gdzie występują utrudnienia?

"Poza odcinkami Ostrów Wielkopolski - Kluczbork, Ostrów Wielkopolski - Oleśnica, Zielona Góra - Czerwieńsk - Zbąszynek, Zielona Góra - Czerwieńsk - Rzepin oraz stacją Zielona Góra obecnie sieć kolejowa jest przejezdna" - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Utrudnienia występują także na stacjach Poznań i Ostrów Wielkopolski. Na odcinku Zielona Góra - Czerwieńsk utrudnienia mogą potrwać do jutra do godzin popołudniowych. Zespoły techniczne PLK pracują nad przywróceniem ruchu na liniach regionalnych w województwie śląskim: Mysłowice - Brzezinka i w okolicach Ustronia. Strona niemiecka nadal podtrzymuje wprowadzone wczoraj od 18.00 wstrzymanie ruchu pociągów. Pociągi z Warszawy dojeżdżają do Rzepina i z Rzepina powracają do Warszawy. PLK podkreślają, że na miejscu pracują 24 lokomotywy osłonowe do przeciągania składów i sprawdzania linii kolejowych. W dyspozycji zarządcy infrastruktury jest 165 zespołów szybkiego usuwania awarii, 68 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego.

W nocy przewoźnik PKP Intercity - tam, gdzie było to możliwe - wydawał i dostarczał dodatkowe poczęstunki. Non stop trwają intensywne prace służb technicznych, w celu przywrócenia drożności linii kolejowych.

Zmiany w rozkładzie

W następstwie nawałnic, pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów. Niektóre pociągi mogą zostać odwołane. Pociągi będą kierowane trasami okrężnymi lub może być wprowadzana komunikacja zastępcza.

Podróżni mogą uzyskać informację o zmianach pod numerem infolinii 703 200 200. Na stacjach, przystankach i w pociągach wygłaszane są dodatkowe komunikaty o bieżącej sytuacji i możliwości kontynuowania podróży.

Autor: tol/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości