TVN24 Biznes | Z kraju

Kluby fitness w okrojonym składzie. Nowe otwarcie i dodatkowe usługi

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Premier o zmianach w luzowaniu obostrzeń
Premier o zmianach w luzowaniu obostrzeńTVN24
wideo 2/12
TVN24Premier o zmianach w luzowaniu obostrzeń

Branża fitness otwiera się w ten weekend. Już teraz ma plan, jak przyspieszyć odrabianie strat, a także jak zabezpieczyć się na wypadek kolejnego zamknięcia - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja. "DGP" zauważa, że otwarcie branży nastąpi w okrojonym składzie: trwającego od 24 października lockdownu nie przetrwało 200 z ok. 2,5 tys. klubów. Jest też ryzyko, że kłopoty mogą dotknąć kolejne placówki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Możliwe nowe usługi

Żeby przyspieszyć odrabianie strat i zabezpieczyć się na wypadek kolejnego lockdownu, kluby fitness chcą rozszerzyć zakres oferowanych usług o medyczne. - Już dawno myśleliśmy o ewolucji w tym kierunku. Bodźcem stała się pandemia. Uznaliśmy, że czas na transformację - wyjaśnił gazecie Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness, która jest inicjatorem projektu pod nazwą Fitness na receptę.

Dodał, że pomysł polega na oferowaniu usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. - Chcemy pomagać w powrocie do zdrowia osobom, które przeszły COVID-19, ale też tym po urazach, otyłym, z cukrzycą czy pacjentom kardiologicznym. Dysponujemy odpowiednią do tego infrastrukturą - dodał Napiórkowski.

"DGP" zaznacza, że kluby muszą spełnić jeszcze wymogi tzw. placówki medycznej, gdyż w planach jest stała współpraca z NFZ - wykonywanie usług w ramach kontraktów. Według informacji dziennika trwa ustalenie terminu spotkania Polskiej Federacji Fitness z funduszem. - Mamy nadzieję, że dojdzie do niego przed wakacjami. Sezon letni to dobry moment na dogranie szczegółów i inwestycje. Chcielibyśmy, by w nowej odsłonie kluby zaczęły funkcjonować jesienią - poinformował Napiórkowski. NFZ nie skomentował sprawy.

Zasady bezpieczeństwa

Siłownie, kluby fitness i solaria zostaną otwarte w piątek 28 maja. Jak podano na stronie rządowej, obowiązywać będzie limit osób - max. 1 os. na 15 m2. Przy czym poszczególne sprzęty sportowe muszą być od siebie oddalone o 1,5 m lub jeśli nie można ich przesunąć i zwiększyć odległości - mają być wyłączone z użytkowania.

28 maja otwarte zostaną również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu max. 50 proc. obłożenia obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, będzie obowiązywał limit do 250 osób.

Autor:kris/dap

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości