Z kraju

Klasa o profilu call center? "To może być dobry początek kariery"

Z kraju

TVN24 BiSBlisko rewolucji na rynku pracy. "To może być dobry początek kariery"

Jesteśmy o krok od rewolucji na rynku pracy. A wszystko przez pomysł, dzięki któremu w szkołach pojawić miałyby się klasy o profilu "pracownik call center". - Dla niektórych ludzi może to być dobry początek kariery - ocenia w TVN24 BiS Milena Bogucka, uczestniczka Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Choć sama teraz pracuje w innej branży, to taki start jej zdaniem daje dobre doświadczenie na przyszłość.

Jak poinformował w środę Dziennik.pl, Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB złożyło już wniosek w tej sprawie do Ministerstwa Rozwoju. - Chcemy, żeby zawód "pracownik centrum elektronicznej obsługi klienta", czyli popularnego call center, został wpisany na listę zawodów szkolnictwa zawodowego - mówi w rozmowie z gazetą Marcin Sosnowski ze stowarzyszenia.

Według wizji wnioskodawców, absolwenci klas mieliby uzyskiwać tytuł technika.

Decyzja w rękach ministerstwa

- Moja kariera zaczęła się od call center - wspomina w rozmowie z TVN24 BiS Milena Bogucka, uczestniczka Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Jak dodaje, nie należy patrzeć na tę pracę "jednostronnie". - Dla niektórych ludzi może to być dobry początek kariery - podkreśla Bogucka.

Oprócz samego wniosku stowarzyszenie przygotowało także podstawę programową. Wniosek zostanie poddany ocenie od strony merytorycznej przez Ministerstwo Rozwoju.

Dalej będzie przesłany do Ministerstwa Edukacji Narodowej, które podejmie ostateczną decyzję.

Zmiana kariery

Choć jak mówi Bogucka od czasu rozpoczęcia pierwszej pracy jej "ścieżka kariery trochę się zmieniła". - Dążę do tego żeby rozwijać się w ramach rynku kapitałowego - zaznacza.

- To jest bardzo dynamiczne środowisko, gdzie każdy projekt jest inny. Na co dzień realizuję się w swojej pracy - podkreśla uczestniczka Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.

Jej zdaniem, "polska edukacja daje możliwość, zwłaszcza studentom kierunków ekonomicznych żeby robić praktyki w trakcie studiów". - Uważam, ze jest to dobra okazja żeby sprawdzić różne środowiska, jak się w takich miejscach pracuje i co komu odpowiada - podkreśla Bogucka.

Wynagrodzenia Polaków na tle Europy:

Wynagrodzenia Polaków na tle EuropyTVN24 BiS

Autor: mb//km / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock