TVN24 Biznes | Z kraju

Ferrero wycofuje produkty. Na liście popularne słodycze

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Wycofanie niektórych partii produktów marki Kinder
GISWycofanie niektórych partii produktów marki Kinder

Ferrero poinformowało, że wycofuje w Polsce wszystkie produkty produkty Kinder wyprodukowane w zakładzie w Belgii. Powodem jest potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych przez bakterię salmonelli. Chodzi między innymi o produkty Kinder Niespodzianka Maxi, Kinder Schoko-Bons oraz Kinder Maxi Mix Peluche. Firma informuje jednocześnie, że wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane nad Wisłą są produkowane wyłącznie w Polsce i procedura wycofania ich nie dotyczy.

Wcześniej Ferrero Polska informowało o wycofaniu tylko poszczególnych partii. Główny Inspektorat Sanitarny przekazał jednak w poniedziałek, że "został poinformowany o rozszerzeniu dobrowolnego wycofania wyprodukowanych przez belgijski zakład firmy Ferrero produktów marki Kinder ze względu na potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych Salmonella Typhimurium".

"Wszystkie produkty marki Kinder wyprodukowane przez belgijski zakład firmy Ferrero, bez względu na numer partii oraz datę minimalnej trwałości, podlegają obecnie wycofaniu" - dodano.

Produkty Kinder wycofane ze sprzedaży

Komunikat w tej sprawie zamieszczono również na stronie kinder.com. "W ramach środków prewencyjnych Ferrero zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży produktów Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schoko-Bons 46g, 125g, 200g Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających produkt Kinder Schoko-Bons oraz Kinder Mini Eggs 100g" - czytamy.

Firma Ferrero Polska zapewniła, że współpracuje ze sprzedawcami detalicznymi, aby zagwarantować, że wycofywane produkty nie będą już dostępne w sprzedaży. "Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z powyżej wskazanych produktów, nie powinien go spożywać" - podkreślono. Konsumenci są proszeni o zwrot produktu do sklepu lub kontakt z zespołem ds. obsługi konsumenta w Ferrero Polska.

Jednocześnie firma zaznaczyła, że wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o. są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym. "W związku z czym opisane powyżej działania ich nie dotyczą" - zwrócono uwagę, dodając, że "wszystkie inne produkty Ferrero, w tym produkty marki Kinder, dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o. również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży".

Zatrucie salmonellą

W komunikacie firmy pojawiła się informacja o tym, jak może przebiegać zatrucie salmonellą. "Pierwsze objawy choroby wywołanej bakterią salmonella występują zwykle do 6 godzin od momentu styczności z bakterią. "W niektórych przypadkach pierwsze symptomy mogą pojawić się nawet po 72 godzinach. Sama choroba trwa od dwóch do siedmiu dni. Początkowe objawy to zwykle nudności, wymioty i bóle brzucha. Z czasem może pojawić się ostra biegunka oraz gorączka (do 39 stopni Celsjusza)" - wyjaśniła firma Ferrero Polska.

"Niekiedy występują także bóle i zawroty głowy. Wówczas należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem" - dodano.

Firma zwróciła uwagę, że zarówno u dzieci, jak i dorosłych choroba ma podobny przebieg. "Choć objawy dolegliwości są dokuczliwe, to zwykle nie wymagają dodatkowego leczenia, a chorzy sami po kilku dniach wracają do zdrowia" - czytamy.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości