Szybciej do granicy. Kilkanaście kilometrów nowej drogi oddane do użytku

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/5

Kierowcy mogą już korzystać z liczącego 14,3 kilometra odcinka trasy S8 Mężenin-Jeżewo. Dzięki temu cała, licząca blisko 80 kilometrów część trasy ekspresowej w województwie podlaskim jest przejezdna - poinformował w sobotę Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podała GDDKiA, po odcinku Mężenin-Jeżewo kierowcy jadą zgodnie z tymczasową organizacją ruchu, która ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach 2018 roku. Wokół ciągu głównego będą prowadzone jeszcze prace wykończeniowe, w związku z czym prędkość będzie ograniczona do 100 kilometrów na godzinę, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami.

Wartość kontraktu

Odcinek od Mężenina do Jeżewa połączył funkcjonujący już 40-kilometrowy fragment S8 od granicy województwa do Mężenina, z użytkowanym 24-kilometrowym odcinkiem od Jeżewa do Białegostoku. Wartość kontraktu na roboty dla odcinka Mężenin-Jeżewo to 471,5 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to 231 mln zł.

Kierowcom udostępniono ostatni fragment S8 na PodlasiuGDDKiA

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock