Z kraju

Szwedzki gigant meblowy wkrótce otworzy sklep we wschodniej Polsce

Z kraju

[object Object]
Sklep Ikea w LublinieIKEA
wideo 2/2

Ikea otwiera swój pierwszy sklep we wschodniej części Polski. W Lublinie, gdzie powstaje nowy punkt zatrudnienie znajdzie blisko 240 osób. Otwarcie planowane jest na ostatnie tygodnie sierpnia tego roku.

Agata Czachórska z Ikea Retail w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl wskazuje, że punkt w Lublinie będzie pierwszym sklepem marki Ikea we wschodniej części Polski. "Dzięki niemu będziemy bliżej mieszkańców regionu, jednocześnie przyczyniając się do wzrostu tego dynamicznie rozwijającego się miasta" - dodaje.

Kiedy otwarcie

Jak poinformowano, otwarcie sklepu Ikea Lublin planowane jest na ostatnie tygodnie sierpnia. Będzie to dziesiąty sklep szwedzkiego koncernu w Polsce, a jego powierzchnia wyniesie 33,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Zatrudnienie w tym miejscu znajdzie blisko 240 osób. I jak wskazuje Agata Czachórska, rekrutacja została już zakończona. Do sklepu będzie także przylegać centrum handlowe.

Przypomnijmy, że to nie jedyna nowa inwestycja. Do jesieni 2018 roku, sklep Ikea spodziewany jest bowiem w Zabrzu. Oprócz tego, w przyszłym roku planowane jest także otwarcie trzeciego punktu w Warszawie.

Przez internet

Przypomnijmy, że od lutego tego roku Ikea rozszerzyła możliwość składania zamówień przez internet. Taką możliwość mają mieszkańcy Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Gdańska, Poznania, Bydgoszczy, Katowic i Krakowa. IKEA uruchomiła też Punkt Odbioru Zamówień w Opolu.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: IKEA

Pozostałe wiadomości