To ona pokieruje ZUS-em? Katarzyna Kalata będzie gościem TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatGościem "Bilansu" będzie Katarzyna Kalata

Do kolejnego etapu konkursu na prezesa ZUS zakwalifikowała się tylko Katarzyna Kalata - potwierdziła w środę rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. We wtorek odbył się bowiem drugi, pisemny etap konkursu na to stanowisko. 14 kwietnie przed Kalatą rozmowa kwalifikacyjna. Zanim jednak to nastąpi, 31-latka będzie gościem programu "Bilans" w TVN24 Biznes i Świat. Już dziś o 21.40.

O tym, że test pisemny w konkursie na prezesa ZUS zdała, spośród pięciu kandydatów, jedynie 31-letnia Katarzyna Kalata, jako pierwsza napisała Wyborcza.biz. W rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik resortu pracy Janusz Sejmej nie chciał oficjalnie potwierdzić tej informacji, ale potwierdziła ją wczoraj przedstawicielka Kalaty Magdalena Bukowska.

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła w środę, że Katarzyna Kalata zaliczyła test pisemny w konkursie na prezesa ZUS. Jak zastrzegła, procedura konkursowa nie została jeszcze zakończona.

Kolejne etapy

We wtorek odbył się drugi etap konkursu na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (część pisemna), do którego zakwalifikowało się pięciu kandydatów. Ostatni etap zaplanowano na 14 kwietnia. Warunki formalne niezbędne do wzięcia udziały w konkursie spełniło pięciu kandydatów: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schroeder oraz Edyta Stępień. Ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa ZUS ukazało się w połowie marca. Kandydaci mogli składać oferty do 24 marca. Nabór jest prowadzony w związku z dymisją dotychczasowego prezesa Zakładu Zbigniewa Derdziuka, który piastował to stanowisko od 2009 r. Składając swoją dymisję na początku lutego Derdziuk oświadczył, że "wypełnił swoją misję". Kalata ma 31 lat, jest szefową firmy doradczo-szkoleniowej i outsourcingowej Helpdesk Kadrowy. Na stronie firmy podano, że Kalata to doktor nauk prawnych, ekspert z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, praktyk z 11-letnim doświadczeniem w działach personalnych. Jest absolwentką studiów doktoranckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja ubezpieczenia społeczne).

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat