Karuzela stanowisk ruszyła na dobre. Kto następny?

Z kraju

TVN24 BiSKaruzela stanowisk ruszyła na dobre. Kto następny?

Karuzela stanowisk w spółkach Skarbu Państwa wciąż się kręci. W poniedziałek o zmianach w kierownictwie poinformowały Energa i Enea. We wtorek możemy spodziewać się kolejnych zmian. Swoją dymisję zapowiedział prezes PZU Andrzej Klesyk.

Według informacji "Pulsu Biznesu", Klesyk ma zrezygnować z kierowania PZU z uwagi na trudności we współpracy z ministrem skarbu. Domniemanym następcą dotychczasowego szefa PZU może być Michał Krupiński, nazywany "złotym dzieckiem PiS"..

Klesyk jest najdłużej urzędującym prezesem w historii tej spółki.

Zmiany

W zmiany obfitował ubiegły tydzień. W poniedziałek 30 listopada, dymisje złożyli prezes PKP Jakub Karnowski i członek zarządu Piotr Ciżkowicz.

Jeszcze przed końcem roku nowym prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zostanie były minister gospodarki i były główny geolog kraju Piotr Woźniak. 29 grudnia zbiera się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGNiG, które wybierze nową radę nadzorczą spółki, a ta ma powołać Woźniaka na prezesa PGNiG.

Sam Woźniak został powołany 4 grudnia do składu rady nadzorczej spółki.

Zmiany szykują się również w największych firmach: KGHM i PKN Orlen. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, pełniący funkcję przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych Wojciech Jasiński, poseł PiS i były minister skarbu państwa ma zostać nowym prezesem Orlenu. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Krawca. Krawiec, kierujący koncernem od września 2008 r., ma zostać odwołany w najbliższych tygodniach.

W czwartek zaś rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 grudnia 2015 r. złożył prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski. Również w ubiegłym tygodniu Tauron poinformował, że minister skarbu odwołał z rady nadzorczej spółki czterech członków i powołał czterech nowych.

Powyborcza karuzela stanowisk w spółkach kręci się w najlepsze. W poniedziałek, o czym informowaliśmy, doszło się do zmian na stanowisku prezesa w Enerdze i Enei.

Autor: mb/gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ

Raporty: