TVN24 Biznes | Z kraju

Oszuści podszywają się pod dwa duże banki. "Wyłudzają dane logowania"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/3
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod ING Bank Śląski oraz BNP Paribas.

"Otrzymałeś wiadomość e-mail z informacją o tym, że Twoja karta została zablokowana i wymagane jest zaktualizowanie danych? Uważaj! Cyberprzestępcy podszywają się pod ING Bank Śląski i BNP Paribas" - informuje CSIRT KNF.

Dodaje, że "na fałszywych stronach wyłudzają dane logowania w bankowości elektronicznej".

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne takie ostrzeżenie przed oszustami, które pojawia się w ostatnim czasie.

Jeszcze w kwietniu PKO BP ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod bank i wysyłającymi fałszywe wiadomości do klientów. Przy czym kliknięcie w zawarty w wiadomości załącznik mogło spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania.

Wcześniej CSIRT KNF i Pekao SA informowali o nowej kampanii phishingowej. Klienci otrzymywali wiadomość SMS z informacją o ograniczonym dostępie do konta bankowego, a na fałszywych stronach próbowali wyłudzić dane do logowania w bankowości elektronicznej.

W marcu CSIRT KNF ostrzegał przed fałszywymi e-mailami, które udawały wiadomości od banku ING. Zalogowanie się na fałszywej stronie, do której prowadził link z wiadomości, groziło utratą środków.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości