Kalata na ostatniej prostej do fotela prezes ZUS. Przeszła testy psychologiczne

Z kraju

tvn2431-latka na czele ZUS

Katarzyna Kalata, jedyna kandydatka na fotel prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pomyślnie przeszła testy psychologiczne - poinformowała tvn24bis.pl jej menadżerka PR Magdalena Bukowska. - Oznacza to, że Kalata posiada kompetencje do pełnienia funkcji szefa ZUS - dodała.

We wtorek Kalata jako jedyna przeszła do finałowego etapu konkursu na prezesa ZUS. Tego dnia 31-latka zaliczyła test pisemny i przystąpiła do testów psychologicznych. Dzisiaj Kalata otrzymała ich wyniki. - Katarzyna Kalata, pomyślnie przeszła testy. Oznacza to, że posiada kompetencje do pełnienia funkcji szefa ZUS - podkreśla Magdalena Bukowska.

Została rozmowa

Ale to jeszcze nie oznacza, że automatycznie zostanie nową prezes. 14 kwietnia odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna, która zadecyduje o tym, czy jej kandydatura zostanie przedstawiona premier Ewie Kopacz.

- Wymagania merytoryczne spełniam, ale kogo ostatecznie mianuje pani premier, to zależy od niej - mówiła w środę Kalata na antenie TVN24 Biznes i Świat. Wiem, jak ZUS funkcjonuje, co należy poprawić - dodała.

Kalata w TVN24 BiŚ: Wiem, jak ZUS funkcjonuje i co należy poprawić. Przedsiębiorca to nie przestępca. CZYTAJ WIĘCEJ

W czwartek na antenie TVN24 przekonywała, że wie, jakie są jego problemy molocha z punktu widzenia płatnika. - Jeżeli poszerzę swoją wiedzę, o to co się dzieje w środku, to jestem pewna, że poprawię działanie tej instytucji - zapewniała.

Wieloletnie doświadczenie

Ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa ZUS ukazało się w połowie marca. Kandydaci mogli składać oferty do 24 marca. Nabór jest prowadzony w związku z rezygnacją ze stanowiska dotychczasowego prezesa Zakładu Zbigniewa Derdziuka, który piastował je od 2009 r. Składając swoją dymisję na początku lutego Derdziuk oświadczył, że "wypełnił swoją misję".

Kandydatka na prezes ZUS: tam potrzebny jest duży odkurzacz. CZYTAJ WIĘCEJ

Kalata jest szefową firmy doradczo-szkoleniowej i outsourcingowej Helpdesk Kadrowy. Na stronie firmy podano, że Kalata to doktor nauk prawnych, ekspertka z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, praktyk z 11-letnim doświadczeniem w działach personalnych. Jest absolwentką studiów doktoranckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja ubezpieczenia społeczne).

Katarzyna Kalata zostanie nowym szefem ZUS?TVN24 Biznes i Świat

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe