Dziesięć sposobów na miłość. Sprawdź, jak silne jest wasze uczucie i jak sterować drugą połówką

TVN24 Biznes


Już jutro walentynki, czyli święto zakochanych. Od kilku lat ma ono również swoje technologiczne zabarwienie. Okazuje się, że gadżety mogą być wspaniałymi prezentami dla ukochanej osoby, a miłośnicy smartfonów mogą zainstalować na swoich urządzeniach specjalne aplikacje. 

Pięć najciekawszych "miłosnych" aplikacji na walentynki:

1. Życzenia walentynkowe

Któż z nas nie tracił długich godzin na wymyślaniu ciekawych życzeń. Teraz ten problem rozwiązuje za nas aplikacja. Wystarczy wyszukać, czego właściwie szukamy i do kogo mają być skierowane życzenia, a następnie skorzystać z tekstu wybranego z ponad 500 gotowych szablonów. Od razu, z poziomu systemu, możemy wybrać z listy kontaktów naszego telefonu adresata lub adresatkę naszej miłosnej wiadomości i wysłać.

Aplikacja Życzenia walentynkoweplay.google.com

2. Stwórz kartkę walentynkową

Aplikacja Valentine’s Day Card Maker, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikowi zaprojektować własną e-kartkę, a następnie wysłać ją e-mailem, MMS-em lub przez profil w portalu społecznościowym.

Do systemu możemy też wkleić nasze zdjęcie, a następnie oprawić je w walentynkową ramką np. z serduszek. Kiedy do tła dodamy jeden z romantycznych motywów, to cała kartka, choć elektroniczna, będzie miłym gestem w dniu zakochanych.

Tak wygląda aplikacja Valentine’s Day Card Makeritunes.apple.com

3. Cukierek serduszko

Aplikacja Sweetharts spodoba się zakochanym łasuchom na diecie. Z jej pomocą użytkownik może wyryć miłosny napis na cukierku w kształcie serduszka. Kiedy już stworzymy kilkanaście takich e-łakoci, to możemy schować je do pudełka, a następnie wysłać na adres e-mail naszej walentynki. Oczywiście nie byłoby zabawy, gdybyśmy nie mogli pochwalić się naszym wyczynem na portalach społecznościowych. Warto podkreślić, że cukierki w kształcie serduszek są tylko wirtualne, więc bez obaw możemy dzielić się nimi nawet z osobami na ścisłej diecie. Aplikacja jest darmowa.

Tak wygląda aplikacja Sweetharts itunes.apple.com

4. Radio na walentynki

Ta aplikacja zapewni muzyczną oprawę w walentynkowy wieczór. Wystarczy zainstalować system na smartfonie, a następnie wybrać jedną z najbardziej romantycznych rozgłośni radiowych. W ofercie znajduje się kilkadziesiąt stacji, które zapewnią miłosną atmosferę w dniu zakochanych. Co ważne aplikacja nie tylko wyświetla stacje, ale również informuje nas, jakiego gatunku muzyki możemy się spodziewać słuchając tej, czy innej rozgłośni. Podpowie też, jakiego utworu aktualnie słuchamy. Aplikacja jest darmowa.

5. Barometr uczuć

Tak wygląda aplikacja Valentine Radioplay.google.com

Jak wielka jest wasza miłość? No to pytanie odpowiedzi szuka każdego dnia, prawie każda para na świecie. Może odpowiedź na to pytanie znajdziecie w aplikacji Test Miłości. Podobno wyniki są bardzo precyzyjne i pokazują, jak bardzo dwie osoby pasują do siebie. Wystarczy, że użytkownicy wpiszą do systemu swoje imiona, a maszyna procentowo wyliczy, jak bardzo do siebie pasują i czy ich uczucie przetrwa. Oczywiście jest to zabawa i wyników nie trzeba brać sobie do serca, szczególnie, gdy z aplikacji korzystamy z osobą, do której żywimy gorące uczucie. Wtedy po prostu lepiej zdać się na serce, a nie smartfon.

Aplikacja Test Miłości zmierzy moc uczuć play.google.com.

Z okazji święta zakochanych przedstawiamy również pięć pomysłów na doskonały prezent dla ukochanego lub ukochanej. Gadżety spodobają się szczególnie tym, którzy poza swoją drugą połówką kochają też nowe technologie.

Pięć pomysłów na prezent na walentynki:

1. Cyfrowa ramka ze zdjęciami

To połączenie nowoczesności i tradycji. Zakochani mają zwykle wiele wspólnych zdjęć. Decydując się na cyfrową ramkę nie musimy ograniczać się do zaledwie kilku zdjęć, które wywołujemy u fotografia. Wystarczy, że przez port USB wgramy nasze zdjęcia z komputera i gotowe. Obrazy zwykle na około 10 calowym ekranie będą wyświetlały się przypominając zakochanym wspaniałe chwile we dwoje.

Cyfrowa ramka może być dobrym prezentem dla zakochanych

2. Nawigacja dla zakochanych

Ciekawym prezentem walentynkowym może być nawigacja TomTom "Bez Ciebie się gubię". Zestaw zawiera nawigację w czerwonej obudowie i ochronne etui chroniące ekran. System pozwala na zapamiętywanie np. restauracji, kin, czy hoteli, w których byli zakochani. W ten sposób mogą stworzyć swoistą mapę wspólnych miejsc, które odwiedzili. Co więcej nawigacja również sama podpowiada, co ciekawe znajduje się w okolicy.

Tak wygląda zestaw TomTom "Bez Ciebie się gubię"TomTom

3. Podgrzewacz do kubków na USB

To niezwykle pożytecznie urządzenie, które z pewnością spodoba się naszej drugiej połówce. Wielu z nas codziennie pracuje przy komputerze, a przy okazji pije kawę lub herbatę. Teraz dzięki specjalnemu podgrzewaczowi można z łatwością utrzymać temperaturę naszego napoju na wybranym przez nas poziomie. Wystarczy podstawkę podłączyć do portu USB i ustawić temperaturę, a następnie postawić na niej kubek.

Praktyczny gadżet dla wszystkich miłośników kawy i herbaty alibaba.com

4. Róża z bitów

Jeżeli wybranka naszego serca jest fanką nowych technologii, to z całą pewnością spodoba się jej 8 bitowa róża. Oryginalny prezent być może nie zastąpi prawdziwego kwiatka, którego również warto podarować na wszelki wypadek, ale ma swoje zalety. Po pierwsze nie trzeba pamiętać, aby go podlewać, a po drugie zostanie z nami dłużej niż żywa roślina, która prędzej czy później uschnie. Co więcej kolorowy gadżet wykonany ze specjalnej pianki EVA z pewnością zmieni wystrój niejednego pokoju, czy też odmieni biurko w pracy.

Prezent dla miłośniczki technologii i kwiatów Flickr.com CC-BY 2.0

5. Pilot do sterowania partnerem

Oczywiście nie jest to prawdziwy pilot do sterowania kobietą bądź mężczyzną, ale może posłużyć jako zabawny gadżet. Przyciski na pilocie pozwalają np. na wyciszenie partnera. Wśród ciekawszych komend są m.in. kup kwiaty, wyprowadź psa, czy zrób masaż. Ważna funkcją gadżetu są polecenia głosowe. Użytkownik nie musi więc osobiście mówić, jakie polecenie wybrał, bo za niego zrobi to urządzenie. W dniu walentynek tak niezwykły pilot stworzyć wiele okazji do śmiechu i zabawy.

Tak wygląda pilot do sterowania partnerem

Autor: Marek Szymaniak / Źródło: tvn24bis.pl