Kolejny fragment autostrady w okolicy Warszawy. Jest zgoda

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/5

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę około dziewięciu kilometrów autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku od węzła "Konik" (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Jest to fragment z około 14,6 km autostrady od węzła "Lubelska" do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego, który został podzielony na dwa zadania.

Dwa zadania

Piątkowa decyzja dotyczy tak zwanego zadania B od węzła Konik (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km.

Projekt inwestycji zakłada między innymi budowę: zjazdów na teren miejsc obsługi podróżnych (MOP), wjazdów i przejazdów awaryjnych, systemu zarządzania ruchem i elementów ochrony środowiska ograniczających uciążliwość ruchu drogowego.

- Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował w piątek na konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Zadanie to realizowane będzie w powiecie mińskim, w gminach Halinów oraz Dębe Wielkie.

Drugie zadanie będzie dotyczyć od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) o długości około 5,6 km.

Po wykonaniu całości tego odcinka autostrady A2 oraz wybudowaniu odcinków przyległych powstanie funkcjonalny ciąg drogowy umożliwiający wprowadzenie ruchu tranzytowego z S2 - Południowej Obwodnicy Warszawy w kierunku wschodnim.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA