Sieć siłowni wychodzi z Polski. Wojna cenowa pokonała potentata

Z kraju

Koło gospodyń wiejskich na plenerowej siłownitvn24bis
wideo 2/4

Jatomi Fitness, jedna z największych sieci siłowni w naszym kraju, wycofuje się z Polski. Firma prowadzi obecnie negocjacje z zarządcami nieruchomości oraz innymi operatorami fitness w sprawie przejęcia działalności.

Jak czytamy na stronie internetowej siłowni Jatomi, firma oficjalnie jest w stanie w likwidacji. Według informacji portalu Propertynews, marka przestanie funkcjonować na rynku w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy.

Jakie przyczyny?

Szef Jatomi Fitness Group w rozmowie z branżowym portalem Retailnet wyjaśnia, że główną przyczyną decyzji o wycofaniu sieci z polskiego rynku jest rosnąca konkurencja cenowa.

- Starzejące się nieruchomości i związane z tym koszty stałe, oznaczają, że firma nie jest w stanie sprostać wymaganiom finansowym przy jednoczesnym zachowaniu rentowności - mówi Trevor Brennan.

Firma prowadzi obecnie negocjacje z zarządcami lokali i innymi operatorami fitness w sprawie przejęcia działalności. Chodzi o 35 klubów fitness w 19 miastach w Polsce, które nadal prowadzą działalność pod marką Jatomi.

"Sprawy idą w dobrym kierunku"

Według zapewnień prezesa "sprawy idą w dobrym kierunku", ale nie wiadomo, czy wszystkie z nich pozostaną otwarte. - Zarządcy nie mają obowiązku przystać na naszą propozycję przeniesienia dzierżawy na innego operatora, ale mamy nadzieję, że zgodzą się na nasze propozycje, dzięki czemu zapewnimy miejsca pracy i ofertę fitness w centrach handlowych - wskazuje Trevor Brennan.

Przypomnijmy, że dwa kluby, w Złotych Tarasach w Warszawie i w centrum Millenium Hall w Rzeszowie, zakończyły działalność pod koniec ubiegłego roku.

Autor: mb//dap / Źródło: Retailnet, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock