Z kraju

Były wicepremier robi karierę w nowej branży. Ma służyć bogatym doświadczeniem

Z kraju

Wysokie ceny polis OC. O ile zdrożało ubezpieczenie auta?
Wysokie ceny polis OC. O ile zdrożało ubezpieczenie auta?TVN Turbo
wideo 2/4

Janusz Piechociński został wiceprezesem Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum. Były wicepremier ma pomóc firmie ubezpieczeniowej w znalezieniu inwestora.

"Rada nadzorcza TUW Medicum w dniu 31 maja 2017 roku odwołała ze stanowiska Członka Zarządu Panią Teresę Grabowską i jednocześnie powołała na Wiceprezesa Zarządu Pana Janusza Piechocińskiego" - czytamy w komunikacie na stronie firmy.

Był szef Polskiego Stronnictwa Ludowego swoje stanowisko objął wraz z początkiem czerwca.

Jakie zadania

Na razie nie wiadomo jednak jakie będą zadania Piechocińskiego. Jak powiedział w rozmowie z "Pulsem Biznesu" prezes TUW Medicum Ryszard Frączek, w ciągu miesiąca będzie wiadomo, za jakie obszary działalności towarzystwa będzie dokładnie odpowiadał nowy wiceprezes.

Frączek liczy, że były wicepremier wykorzysta swoje bogate doświadczenie i pomoże w procesie poszukiwania inwestora, dzięki któremu zakład mógłby rozwinąć skrzydła.

- Janusz Piechociński będzie mógł nam pomóc w selekcji i wyborze najlepszego partnera. Liczę także na jego doświadczenie i kontakty międzynarodowe - mówi prezes w rozmowie z gazetą.

Bogate doświadczenie

Janusz Piechociński sprawował mandat posła na Sejm pięciu kadencji. W przeszłości był wieloletnim członkiem i przewodniczącym Komisji Infrastruktury, wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem gospodarki.

Był także szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Piechociński jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH). Ma ponad 30-letni staż na rynku finansowym, posiada również bogate doświadczenie z zakresu analiz ekonomicznych oraz wspierania inwestycji - napisano na stronie.

O firmie

TUW Medicum to firma ubezpieczeniowa, która rozpoczęła swoją działalność w październiku 2015 roku. Jej członkami-założycielami są polskie firmy z branży farmaceutycznej, między innymi Neuca, Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych, enel-med oraz Intra. Wśród założycieli jest również 15 osób fizycznych w większości związanych z branżą medyczną.

Autor: mb/gry / Źródło: TVN24bis.pl, Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości