Działki warte miliony i zero złotych na koncie. Tyle ma Korwin-Mikke

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Dziambor: Korwin-Mikke i Braun robili, co mogli, żeby Konfederacja miała twarz prorosyjską
Dziambor: Korwin-Mikke i Braun robili, co mogli, żeby Konfederacja miała twarz prorosyjskąTVN24
wideo 2/6
TVN24Dziambor: Korwin-Mikke i Braun robili, co mogli, żeby Konfederacja miała twarz prorosyjską

Janusz Korwin-Mikke ma poważne problemy z komornikiem - wynika z oświadczenia majątkowego polityka. Przez nieodprowadzanie składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych na koncie posła Konfederacji zajęto około 80 tysięcy złotych.

Na stronach sejmowych opublikowano najnowsze oświadczenia majątkowe posłów.

CZYTAJ TAKŻE: Politycy ujawniają majątki. Oszczędności Jarosława Kaczyńskiego w górę>>>

Problemy z ZUS i egzekucje komornicze

W złożonym przez siebie dokumencie poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke zaliczył do majątku pożyczkę w wysokości 27 tys. zł udzieloną spółce Wolnorynkowy Sp. z.o.o. Polityk ma także 24 tys. euro oszczędności. Korwin-Mikke poinformował również, że nie posiada żadnych środków w rodzimej walucie. Jego konto bankowe miało zostać bowiem zajęte przez komornika z racji długu na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W sumie miało to być 80 tysięcy złotych.

O swoich problemach z ZUS Korwin-Mikke mówił przed rokiem w rozmowie z "Super Expressem". - Przez 10 lat nie brałem emerytury, mimo że mogłem. Po czym ZUS się obudził i zamiast wypłacić mi świadczenie, zażądał ode mnie wpłat składek emerytalnych za te 10 lat - mówił. Podkreślił, że zaczął pobierać emeryturę, gdy "zaczęli go golić". - Ta sprawa się ciągnie już od lat - zaznacza.

Korwin-Mikke powiadomił także o zobowiązaniach związanych z egzekucją komorniczą na wniosek Ilony Hryniewickiej. Według oświadczenia majątkowego należność główna to 83,1 tys. zł. Roszczenia obejmują także 13,59 tys. zł odsetek, 9,6 tys. kosztów procesowych, 1350 zł kosztów zastępstwa egzekucji oraz 10,6 tys. kosztów egzekucji.

Dochody i milionowe nieruchomości

W minionym roku Janusz Korwin-Mikke otrzymał 45 573,04 zł diety parlamentarnej i 150 492,13 zł uposażenia. Co więcej, pobrał 15 886,16 zł emerytury z ZUS. Z racji obejmowanej przez niego niegdyś funkcji europosła otrzymał 14 780,1 euro emerytury z Parlamentu Europejskiego. Korwin-Mikke zarobił także 5600 zł w Westa Druk Sp. z o. o., 4875 zł w 3S Media Sp. z o.o. oraz 1991,42 zł w Time S.A.

Polityk dorobił się także wielu nieruchomości. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 188 metrów kwadratowych i 694-metrowej działki. Wartość tej nieruchomości oszacował na milion złotych. To jednak nie koniec - polityk posiada jeszcze pięć działek, których łączną wartość oszacował na ponad sześć milionów złotych.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE JANUSZA KORWIN-MIKKE >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości