Z kraju

Jak Waszyngton reaguje na orędzie Putina? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat naszym gościem będzie ambasador USA w Polsce Stephen Mull. Porozmawiamy z nim m.in. o dzisiejszym orędziu Władimira Putina. Prezydent Rosji stwierdził w nim, że nałożone na jego kraj sankcje stanowią kontynuację "antyrosyjskiej" polityki Zachodu. Na naszej antenie nie zabraknie także najnowszych technologicznych trendów i relacji z najważniejszych wydarzeń na rynkach.

"Świat"

Amerykańska tarcza w Europie to zagrożenie dla Rosji - mówi Władimir Putin i dodaje, że sankcje mają „powstrzymać wzrastającą rolę Rosji”. Co na Waszyngton? Dziś gościem w programie "Świat" o 20:30 będzie Ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie - Stephen Mull. Zaprasza Bartosz Węglarczyk.

"Świat technologii" O godz. 21.00 fanów nowych technologii i gadżetów zapraszamy na program "Świat technologii". Dzisiaj powiemy m.in. o tym, że Youtube musiał wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne po tym jak popularność teledysku "Gangnam style" wręcz rozsadziła internet. Klip obejrzano już ponad 2 mld 155 mln razy. Dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a ten do swojego worka z prezentami wrzuca coraz więcej gadżetów elektronicznych. Zauważają to producenci, którzy prześcigają się np. w wymyślaniu inteligentnych zegarków. Zobaczymy, jak wygląda Święty Mikołaj w czasach, gdy wszystko jest "smart". Jakie prezenty kupować? O to zapytamy Marysię Górecką, autorkę bloga mamygadzety.pl System, który domyśla się co, chce powiedzieć osoba z niego korzystająca - tak ma działać nowa technologia, w którą wyposażony został Steven Hawking. Jeden z najbardziej znanych profesorów na świecie od 50 lat cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Urządzenie ułatwi fizykowi komunikację ze światem, ale może być też szansą dla tysięcy niepełnosprawnych.

"Bilans"

O tym, co ma wpływ na nasze portfele dowiemy się w programie "Bilans" o godz. 17.00 i 21.30. Robert Stanilewicz podsumuje wtedy najważniejsze wydarzenia na rynkach.

"24 godziny"

O godz. 22.00 na "24 godziny" zaprasza Katarzyna Werner. W programie oprócz podsumowania wydarzeń na świecie i w biznesie, także rzut oka na Polskę.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat