Jak pomóc “frankowiczom”? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

ShutterstockCena franka szwajcarskiego niespodziewanie wzrosła

Wzrost ceny franka szwajcarskiego to problemy prawie miliona Polaków, którzy co miesiąc spłacają raty kredytu zaciągniętego w tej walucie. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, jak pomóc “frankowiczom”.

W ubiegłym tygodniu Bank Centralny Szwajcarii przestał bronić wartości franka szwajcarskiego. W efekcie cena tej waluty w stosunku do złotego wzrosła o ponad 20 proc. Dla osób, które spłacają np. kredyt hipoteczny we franku oznacza to raty wyższe o kilkaset złotych raty.

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, jak “frankowicze” mogą sobie pomoc, aby łatwiej przejść przez okres większych wydatków związanych ze spłatą zadłużenia.

Natomiast wraz z prof. Anną Zielińską-Głębocką, członkiem Rady Polityki Pieniężnej (o 12:40) będziemy analizować prawną sytuację kredytobiorców. Zapytamy też czy RPP zareaguje na działania szwajcarskiego banku.

Co z Ukrainą?

Dziś premier Ewa Kopacz złoży wizytę na Ukrainie. Prezes Rady Ministrów spotka się m.in. z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem, a także prezydentem Petro Poroszenką.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić najważniejsze wydarzenia związane z tą wizytą. Sprawdzimy też, jakie polityczne i gospodarcze konsekwencje będą miały rozmowy polskiej premier z władzami Ukrainy.

Terroryzm w Europie

W TVN24 Biznes i Świat będziemy się również, czy Europie grożą kolejne ataki terrorystyczne. Tak uważa Europol, który przestrzega, że na Starym Kontynencie niebawem dojdzie do kolejnego zamachu. Na antenie TVN24 Biznes i Świat zapytamy ekspertów, czy w Polsce możemy czuć się bezpieczni.

18.01.2015 | Masz kredyt we frankach? Zobacz, co możesz zrobićFakty TVN

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: