Pusta lodówka i zakupy na ostatnią chwilę. Sprawdź, gdzie dziś i jutro je zrobisz

Z kraju

Do centrum handlowego nie tylko po zakupy. Polak lubi tam też zjeść
wideo 2/4

We wtorek możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów, bo z powodu święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zamknięte będą wszystkie supermarkety. Więc jeżeli twoja lodówka świeci pustkami, to sprawdź, gdzie dziś i jutro zrobisz zakupy.

W tym roku we wtorek 15 sierpnia wypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Wszyscy planujący zakupy na ten dzień muszą przygotować się na utrudnienia. Tego dna zamknięte będą supermarkety oraz galerie handlowe.

Gdzie na zakupy?

Według prawa otwarte mogą być niektóre sklepy działające na zasadzie franczyzy. Wśród nich jest wiele popularnych sieci, czyli m.in. Żabka, Freshmarket, Małpka Express, Carrefour Express, czy Globi.

W tych miejscach za ladą mogą stanąć tylko właściciele sklepów, bądź osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych. Warto pamiętać, że w święto nawet tego typu sklepy są czynne krócej niż zwykle. To w jakich godzinach będziemy mogli zrobić w nich zakupy zależy bowiem od indywidualnej decyzji właścicieli, ale zazwyczaj są one otwarte od 9:00 do 19:00 lub od 11:00 do 21:00.

Może wcześniej?

Osoby, które planują duże zakupy chcą uniknąć problemów powinny odwiedzić sklep jeszcze w poniedziałek. Dziś czynne są zarówno supermarkety (m.in. Auchan, Lidl, Kaufland, Carrefour, Tesco), jak i wspomniane wcześniej mniejsze sklepy.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock