TVN24 Biznes | Z kraju

Zmiana na stanowisku prezesa największego banku w Polsce. Jest zgoda KNF

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
/dap
Źródło:
PAP
Mueller o zmianach na szczycie PKO BP
TVN24Mueller o zmianach na szczycie PKO BP

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na powołanie Iwony Dudy na stanowisko prezesa PKO BP - poinformowała KNF w środowym komunikacie. Poprzednim prezesem banku był Jan Emeryk Rościszewski, który zrezygnował z pełnienia funkcji w październiku.

Rada nadzorcza PKO BP w październiku 2021 roku powołała Iwonę Dudę na stanowisko wiceprezesa banku i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu. Duda zrezygnowała wówczas z funkcji prezesa Alior Banku.

Iwona Duda jest od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

W październiku Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP. Rościszewski był prezesem PKO BP od czerwca 2021 roku. Jan Emeryk Rościszewski na stanowisku prezesa PKO BP zastąpił Zbigniewa Jagiełłę, który 11 maja 2021 roku złożył rezygnację z pełnionej funkcji i ze składu zarządu z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca. Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia. Jagiełło szefował PKO BP od października 2009 roku.

PKO BP 

PKO BP jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając 18,3 proc. udziałów w rynku oszczędności, 17,6 proc. w rynku kredytów, 19,7 proc. w rynku kredytów hipotecznych oraz 19,2 proc. w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji PKO BP. 

Oprócz PKO BP w czołówce działających w Polsce banków o największych aktywach znajdują się: Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski i mBank.

Autor:/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PKO BP

Pozostałe wiadomości