Z kraju

Polska firma podbija Indie. Otworzy sto sklepów w cztery lata

Z kraju


100 sklepów do 2020 roku chce w Indiach otworzyć polska firma kosmetyczna Inglot. Obecnie spółka ma 600 sklepów w 80 krajach świata.

Sklepy firmy Inglot są już obecne w Indiach od 2008 roku. Obecnie jest ich tam 14. Sklepy można znaleźć w największych metropoliach, czyli np. Mumbaju, czy Delhi. Produkty kosmetyczne sprzedawane są tam również za pośrednictwem tamtejszych serwisów internetowych.

Coraz więcej

Jednak jak wynika z planów władz polskiej spółki to dopiero początek hinduskiej ekspansji. Jak podaje serwis Business Standard Inglot chce zwiększyć zaangażowanie w tym kraju i otworzyć kolejne 80 sklepów. Nowe punkty sprzedaży kosmetyków mają powstać w Indiach do 2020 roku. - Choć jesteśmy 30-letnią firmą, rozpoczęliśmy globalną ekspansję dopiero 10 lat temu. Zaczęliśmy w Kanadzie, na Bliskim Wschodzie i w USA i teraz jesteśmy obecni w 80 krajach. Według naszego doświadczenia, niektóre rynku potrzebują czasu i zbadania. Po siedmiu latach w Indiach jesteśmy gotowi zwiększyć naszą obecność – mówi Zbigniew Inglot, prezes firmy Inglot.

Ambitny cel

Szef polskiej firmy kosmetycznej zdradził, że obecnie Inglot otwiera każdego tygodnia 1,5-2 sklepy na świecie. Powiedział również, że w Indiach jego firma przez następne cztery lata będzie otwierała średnio dwa sklepy każdego miesiąca. W ten sposób osiągnie cel, czyli 100 sklepów do 2020 roku.

Autor: msz/gry / Źródło: Business Standard

Pozostałe wiadomości