Klientów czekają utrudnienia. Trzy banki na liście

Z kraju

Ekspert o zmianach dla klientów bankówtvn24
wideo 2/5

Brak dostępu do bankowości internetowej oraz utrudnienia w płatnościach kartą w internecie. To problemy, które w najbliższych dniach czekają na klientów części banków.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00-5.30, zaplanowano prace serwisowe. W tym czasie klienci mogą mieć ograniczony dostęp do: bankomatów i wpłatomatów, Mojego ING oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile, ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, a także płatności internetowych - Płać z ING. Ponadto, w sobotę od godziny 14.00 nie będzie również możliwości natychmiastowego rozliczania wymiany walut w internetowym kantorze banku. "Wszystkie ważne przelewy i wymiany walut w Kantorze, wykonaj w sobotę - 17 sierpnia do godziny 14.00. Po tej godzinie wyłączymy możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online" - wskazali przedstawiciele ING.

Jak poinformowano, "przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w banku, przyjęte do realizacji po godzinie 14.00, będą realizowane tego samego dnia, natomiast zostaną zaksięgowane w poniedziałek (19 sierpnia). Przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godzinie 14.00 zostaną zrealizowane w poniedziałek". "Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele ING.

Nest Bank

Utrudnienia czekają również na klientów Nest Banku.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.00-4.00, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w wypłatach środków z bankomatów oraz płatnościach kartą w internecie. Powodem są prace serwisowe.

Toyota Bank

W piątek od godziny 18.00 do końca dnia w niedzielę nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości elektronicznej oraz zrealizowania szybkich płatności internetowych. W tym czasie nie będzie działać również automatyczny serwis telefoniczny.

"Infolinia będzie dostępna wyłącznie w trybie informacyjnym. Płatności kartowe powinny odbywać się bez zakłóceń" - dodano.

Zmiany w przepisach

Już wkrótce klientów banków czekają zmiany. Od 14 września wejdą bowiem w życie przepisy rozporządzenia delegowanego Komisji Europejskiej dotyczące regulacyjnych standardów technicznych w sprawie między innymi tak zwanego silnego uwierzytelnienia klienta, by zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług płatniczych oferowanych elektronicznie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock