Utrudnienia w dziewięciu bankach. "Wypłać wcześniej gotówkę"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Zuber o tym, co podrożało najmocniejTVN24 BIS
wideo 2/6
TVN24 BISZuber o tym, co podrożało najmocniej

ING Bank Śląski, Bank Millennium, Alior Bank oraz Getin Bank - to tylko niektóre banki, które w najbliższy weekend zaplanowały prace serwisowe. W związku z tym klienci muszą liczyć się z przerwami w dostępie do konta oraz możliwymi utrudnieniami w realizacji płatności.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę prace serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim. Jak poinformowano w komunikacie, między 23.00 a 5.30 klienci mogą trafić na utrudnienia w korzystaniu między innymi z: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej i aplikacji Moje ING, płatności natychmiastowych, płatności Blik oraz płatności kartami w internecie z 3D Secure tj. z dodatkowym potwierdzeniem w aplikacji mobilnej lub kodem SMS.

Mogą też występować problemy z realizacją transakcji kartami oraz zrobieniem przelewu z rachunku karty kredytowej. "Jeśli możesz, zamów nasze usługi i zrób zakupy w internecie wcześniej. Wypłać też wcześniej gotówkę, jeśli będziesz jej potrzebować w trakcie naszych prac" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

To nie koniec utrudnień dla klientów tego banku w najbliższych dniach. W nocy z niedzieli na poniedziałek, od godz. 22.30 do 4.30, zostaną przeprowadzone prace serwisowe sieci urządzeń Planet Cash/ING. W tym czasie mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

BNP Paribas

W niedzielę w godz. 22.00 do 22.40 system GOmobile Biznes będzie niedostępny w związku z prowadzonymi pracami serwisowymi. Mobile Biznes to aplikacja stworzona dla klientów firmowych i korporacyjnych.

Bank Millennium

W nocy z piątku na sobotę, w godz. 2.00-2.20, zostaną przeprowadzone prace serwisowe, w związku z czym mogą występować chwilowe utrudnienia w dostępie do niektórych opcji związanych z obsługą kart płatniczych. Chodzi między innymi o: płatności Blik dla kart kredytowych, przelewy i spłatę karty kredytowej, zastrzeganie, aktywację i zakładanie kart, płatności 3D-Secure oraz zmianę danych kart (np. limity dzienne, PIN).

Jednocześnie przedstawiciele Banku Millennium zapewnili, że "w tym czasie płatności kartą płatniczą i wypłaty z bankomatów będą działać prawidłowo". "Przepraszamy za niedogodności. Postaramy się jak najszybciej przywrócić wszystkie usługi" - dodali.

Alior Bank

Ze względu na prace serwisowe w piątek od godz. 23.00 do soboty do godz. 10:00 system bankowości internetowej oraz mobilnej będą niedostępne. Jak zapewniono, "prace nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów".

Jednocześnie przedstawiciele Alior Banku wskazali, że "czas niedostępności może ulec wydłużeniu", o czym mają informować na bieżąco.

Getin Bank

Z soboty na niedzielę, od 0.00 do 6.00, będą prowadzone prace techniczne. W tym czasie bankowość internetowa i mobilna będzie niedostępna.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godz. 22.00 do godziny 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Bank BPS

W poniedziałek od godz. 22.00 do godz. 2.00 we wtorek z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS mogą wystąpić przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej.

Bank Pocztowy

W niedzielę od godz. 0.00 do godz. 4.00 będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których wystąpi brak możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

Toyota Bank

W sobotę odbędą się planowane prace serwisowe infrastruktury technicznej Toyota Banku. W związku z tym, w godz. 14.00-23.30 mogą wystąpić utrudnienia w: autoryzacjach kartowych, dostępie do systemu bankowości elektronicznej, dostępie do automatycznego serwisu telefonicznego oraz usługach tzw. szybkich płatności.

Dodatkowo - jak poinformowano w komunikacie - dyspozycje zlecone przez system bankowości elektronicznej oraz telefonicznie przez automatyczny serwis telefoniczny po godzinie 14.00 z datą realizacji 12 czerwca br. mogą zostać zrealizowane w kolejnym dniu roboczym.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock