TVN24 Biznes | Z kraju

Weekendowe utrudnienia w kilku bankach

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Turek o niższych ratach kredytówTVN24 BIS
wideo 2/5
TVN24 BISTurek o niższych ratach kredytów

Brak możliwości płatności Blikiem oraz utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej. Na przerwy w usługach spowodowane pracami serwisowymi muszą się przygotować klienci kilku banków.

ING Bank Śląski

Na utrudnienia muszą się przygotować klienci ING Banku Śląskiego. W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00-4.00, zaplanowano prace serwisowe. W tym czasie nie będzie można m.in. aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych i śledzić szczegółów wysyłki zamówionych kart, przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile oraz wykonać operacji na rachunku karty kredytowych.

"Może być utrudnione korzystanie z płatności 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowo kodem SMS). Zastrzeganie kart będzie odbywać się wyłącznie na dedykowanej infolinii" - poinformowano w komunikacie. Przedstawiciele ING Banku Śląskiego zapewnili, że "transakcje kartą będą działały normalnie".

To jednak nie koniec utrudnień. W nocy z niedzieli na poniedziałek, od 0.30 do 1.00, mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat w bankomatach sieci Planet Cash/ ING.

"Jeśli możesz, wypłać pieniądze, zrób ważne przelewy i zakupy w internecie poza godzinami niedostępności" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

Bank Millennium

W nocy z soboty na niedzielę, pomiędzy godziną 2.30 a 5.30, wystąpi godzinna niedostępność niektórych usług dla kart kredytowych i debetowych. Obejmie ona m.in. płatności Blikiem dla kart kredytowych, przelewy i spłatę karty kredytowej, zastrzeganie, aktywację i zakładanie kart, płatności 3D-Secure oraz zmianę danych kart (np. limity dzienne, PIN).

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do godziny 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Bank Pocztowy

W niedzielę będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których w godzinach 0.00-4.00 wystąpi brak możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.30 do godziny 3.00, bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac.

Ponadto w tym czasie niedostępna będzie usługa Blik, nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego, nie będzie także możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa oraz niedostępne będą płatności za zakupy internetowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock