Weekendowe utrudnienia w bankach

Z kraju

Ekspertka o nowych zasadach w płatnościach kartamiTVN24 BiS
wideo 2/4

Ograniczenia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej oraz problemy z wpłatami BLIK. To utrudnienia, które w najbliższych dniach czekają na klientów części banków.

ING Bank Śląski

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci ING. W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.00 do 3.00, mogą występować problemy z wpłatami i wypłatami BLIK w urządzeniach ING oraz sieci Planet Cash. "Jeśli możesz, wypłać pieniądze wcześniej lub skorzystaj z karty" - radzą przedstawiciele ING.

Alior Bank

W piątek od godziny od godziny 21.00 do godziny 22.00 system maklerski będzie niedostępny ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Nest Bank

W nocy z piątku na sobotę, od godziny 22.00 do 2.30, będą prowadzone prace systemowe. W tym czasie wystąpią czasowe utrudnienia w dostępie do konta.

Jak czytamy w komunikacie, bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że zlecenia (na przykład zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac.

Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Ponadto, nie będzie możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Niedostępne będą także płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu. W tym czasie klienci nie otworzą nowego konta, nie złożą wniosku o kredyt, ani o wydanie karty.

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli Nest Bank, "transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód".

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock