Upadek sieci delikatesów. Leclerc składa wniosek o przejęcie sklepów

[object Object]
Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma
wideo 2/3

Spółka Immomok, należąca do grupy Leclerc, złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia części mienia Alma Market oraz przejęcia kontroli nad Krakowskim Kredensem. Miesiąc temu sąd w Krakowie ogłosił upadłość Alma Market.

"Celem nabycia zorganizowanych części mienia Alma w Krakowie, Tarnowie i Sopocie jest dalszy rozwój sklepów pod marką Leclerc. Należy wskazać, że są to miasta, w których Leclerc ma niewiele bądź wręcz nie ma żadnego sklepu. Jest to powód zainteresowania lokalizacjami, które pozwolą na pozyskanie nowych rynków, poprzez dotarcie ze swoją ofertą do nowych grup konsumentów" - poinformował Immomok w piśmie do UOKiK.

Nowy segment

Immomok poinformował też we wniosku, że celem nabycia akcji spółki Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska jest wejście na zupełnie nowy segment rynku sprzedaży produktów spożywczych. Chce utrzymywać i rozwijać dotychczasową działalność pod marką "Krakowski Kredens" w lokalizacjach, w których prowadzona jest przez tę spółkę działalność. Zapowiedział też, że chce pozyskiwać nowe lokalizacje w celu rozwoju sieci sprzedaży. "Leclerc jako aktywny uczestnik koncentracji, wskutek jej zrealizowania poszerzy zakres swojej działalności wchodząc na nowy rynek geograficzny (Kraków) i wzmacniając swoją relatywnie słabą pozycję w Tarnowie i Trójmieście. Dla Alma koncentracja będzie jednym z elementów, który pozwoli na pozyskanie środków koniecznych do zamknięcia procesu upadłościowego" - napisano.

Upadłość Almy

Przypomnijmy, że 21 listopada tego roku Sąd Rejonowy w Krakowie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Alma Market. Zatwierdził też warunki sprzedaży części przedsiębiorstwa za 94 mln zł netto oraz nabywcę - spółkę Immomok, która należy do grupy Leclerc.

Wydaje się, że Immomok nie powinien mieć problemów z uzyskaniem zgody UOKiK - tak przynajmniej ocenia to sama spółka.

"Analiza rynku sporządzana przez zgłaszającego zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów" - czytamy na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Autor: msz/ms / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: ALMA

Pozostałe wiadomości